На Сицилії стартувала велогонка Джиро д'Італія

Учора, в суботу, 3 жовтня, у місті Монреалі на Сицилії стартувала велобагатоденка Джиро Д'Італія. Італійський Гранд-тур повинен був пройти ще з 9 по 31 травня, однак, як і більшість великих спортивних змагань, його було перенесено на осінь через пандемію COVID-19.

За попереднім планом, гонка повинна була відкритися трьома етапами в Угорщині, а потім переміститися в Італію. У підсумку старт «Корса роса» був перенесений на Сицилію, де спортсмени проведуть 4 дні, а потім продовжать гонку на материковій частині Італії. Фінальний тиждень Джиро пройде в Альпах, велогонщики здійснять заїзд на територію Франції. Завершиться тур 25 жовтня в Палермо.

У минулому році переможцем Джиро став Річард Карапас, який виступав тоді за команду Movistar. Карапас став першим в історії еквадорцем, який виграв Гранд-тур. Зараз спортсмен виступає за INEOS Grenadiers і також може претендувати на високе місце в підсумковій класифікації.

Еквадорець Річард Карапас

Переможець Тур де Франс-2018 Герейнт Томас також значиться в списках можливих переможців: у 2020 році керівництво INEOS Grenadiers прийняло рішення не включати Томаса в стартову заявку на Тур де Франс, але заявити його на Джиро. Саймон Йейтс (Mitchelton - Scott) обрав італійський тур головною метою сезону і підійшов до старту гонки в хорошій формі. За перемогу змагатиметься й італієць Вінченцо Нібалі, який вигравав Джиро в 2013 і 2016 роках і в минулому році зайняв другу позицію за Карапасом. Якщо Нібалі вдасться взяти верх, він стане найстаршим гонщиком, коли-небудь вигравав Джиро - в листопаді Нібалі виповниться 36 років. Про намір поборотися за рожеву майку лідера заявляв і словак Петер Саган, що не отримав в цьому сезоні жодної перемоги.

Найперша італійська супербагатоденка пройшла у далекому 1909 році. Її організатором виступив колектив газети La Gazzetta dello Sport. До того моменту у нього вже був досвід проведення великих велогонок, таких як «Мілан - Сан-Ремо». У першому заїзді взяли участь 127 гонщиків, з них до фінішу дісталися лише 49, подолавши в цілому трохи менше 2500 км. До 1914 року переможець визначався за допомогою особливої ​​системи балів, а не по сумі часу проходження етапів. Переривалася гонка лише на періоди Першої і Другої світових воєн, так що в цьому сезоні спортсмени вийшли на старт у 103-й раз.

Джиро д'Італія називають ще й «рожевою гонкою» - «Корса Роса». Майку саме цього кольору отримує лідер генеральної класифікації. Справа в тому, що La Gazzetta dello Sport з міркувань економії друкувалася в ХХ столітті на папері рожевого кольору, яка була в рази дешевше звичайного білого. Згодом видання поліпшило своє фінансове становище, але продовжило виходити на рожевому папері, що стала на той час частиною фірмового стилю газети.