На Полтавщині створили унікальний паркан із кераміки (фото)

У музеї-заповіднику гончарства в Опішні на Полтавщині із тисячі глиняних виробів виготовили авторський паркан. Про це повідомляє Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на своїй сторінці у Facebook.
Паркан із незвичайними інсталяціями створеними із фрагментів опішненських глиняних виробів 1920-х–1930-х років (посуду, іграшки тощо).
Цей витвіт мистецтва огороджує дворище майбутнього музейного готелю.
Розробляла ескізи й втілювала проєкт у життя дизайнерка Музею-заповідника Ольга Плоха. Вона серйозно підійшла до завдання, ретельно продумуючи всі деталі, щоб у результаті отримати унікальний керамологічний експонат.
Ескізи Ольга почала малювати ще восени 2020 року. Потім на шматку паперу натурального розміру парканного полотна викладала фрагменти кераміки.
Монтувальні роботи тривали місяць. Це була вже командна робота Ольги з колегами.
На вільному тлі щитів з мозаїкою, що відображає форми горщика, глечика, макітри й миски, мисткиня розмістила мотиви орнаментів гончарних виробів із книги відомого професора Афанасія Зайкевича, що додало їм ще більшої оригінальності.
«Хочете побачити «мистецьку дивину»? Заходьте на гостини до Національного музею-заповідника українського гончарства! Там знають, як вражати!», – підсумували музейники.
Раніше Український Дощ писав, що на місці будівництва траси Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка знайшли артефакти, деяким з яких понад 2000 років. Серед археологічних знахідок — монета хана Тохтамиша і бронзова сокира.