На Нобелівську премію у галузі літератури хочуть номінувати Ліну Костенко

На Нобелівську премію у галузі літератури хочуть номінувати Ліну Костенко

На Нобелівську премію у галузі літератури у 2021 році планують номінувати українську поетесу та письменницю Ліну Костенко. Сама видатна діячка ще ніяк не прокоментувала ініціативу.

Про це повідомляє 24 Канал.

Питання обговорили на черговому засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Це сталось 18 березня, напередодні дня народження видатної письменниці.

“Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко”, – написала у фейсбук нардепка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

Якщо комітет остаточно підтримає номінацію Костенко – постанову буде направлено на розгляд до Верховної Ради. Зазначимо, що сама Ліна Костенко ще не прокоментувала ініціативу нардепів.

Нагадаємо, що у 2005 році письменниця відмовилась від звання Героя України, яке їй хотів присудити тодішній Президент України Віктор Ющенко. Костенко прокоментувала своє рішення так:

 “Політичної біжутерії не ношу!”.

У 1967 році кандидатуру поетеси пропонували на отримання нагороди. У списку з 70 авторів також були прізвища Павла Тичини та Івана Драча.

Їхні імена зазначені в документах, які у 2017 році оприлюднила Шведська академія наук. Адже вся документація Нобелівського комітету тримається в секреті саме протягом 50 років. Твори Костенко перекладалися словацькою, французькою, білоруською, англійською, естонською, італійською, німецькою мовами.

Українських письменників і поетів впродовж ХХ століття неодноразово номінували на Нобелівську премію з літератури. Однак це жодного разу не увінчалося успіхом. Згадаймо Івана Франка, Миколу Бердяєва, Олеся Гончара, Уласа Самчука, Івана Багряного, Миколу Бажана і Василя Стуса.

Більше про видатну українську поетесу та письменницю Ліну Костенко читайте на сторінках Українського Дощу.

Теги
Схожi
У двох музеях Туреччини запрацювали аудіогіди українською
Культура
У двох музеях Туреччини запрацювали аудіогіди українською
У Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі почали працювати нові україномовні аудіогіди в Туреччині...
У Великобританії назвали лауреатів кінопремії BAFTA
Культура
У Великобританії назвали лауреатів кінопремії BAFTA
Премія BAFTA вручається з 1948 року в Лондоні. Церемонія є своєрідною генеральною репетицією «Оскара», адже в більшості випадків передбачає підсумки голосування членів Американської академії кіномистецтва...
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Культура
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Останній альбом The Beatles під назвою «Let It Be» вийшов вже після розпаду гурту, але The Beatles не виступав з січня 1969 року, після імпровізованого концерту на даху лондонської звукозаписуючої студії...
140 тис грн:  суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
Культура
140 тис грн: суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
7 квітня Апеляційний суд ухвалив стягнути з колишнього адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука 139,5 тис. грн на користь видавництва Vivat...
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Культура
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані...