На Львівщині відкрився новий туристичний маршрут - місцями Степана Бандери

На Львівщині відкрився новий туристичний маршрут - місцями Степана Бандери

Управління туризму та курортів Львівської ОВА в серії "Патріотичні мандри Львівщиною" пропонує відвідати місця, пов’язані із життям та діяльністю видатного провідника українських націоналістів Степана Бандери. Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Маршрут складається з трьох об’єктів: Садиба-музей у селі Воля-Задеревацька, Музей родини у Стрию і Музей у Дублянах.

Садибу-музей у Волі-Задеревацькій створено у батьківській хаті провідника ОУН, де сім’я проживала з 1933 по 1936 роки. Село Воля-Задеревацька на Стрийщині насамперед відоме як родинне гніздо Бандер. Саме тут можна дізнатися про водночас трагічну та сповнену героїзму долю цілої сім’ї.

Експозиція розміщена у шести кімнатах будинку. У першій кімнаті можна дізнатись про родовід Бандер, далі капличка, де отець Андрій (батько Степана Бандери) хрестив взимку дітей та вінчав молодят. Ця кімната є найбільш автентичною, наступні зала побуту, де зібрані ужиткові речі та представлена українська вишивка, наступні зали присвячені юнацьким рокам Степана Бандери, діяльності ОУН та УПА, матеріалам, які розповідають про його смерть.

Раритетними є чотири оригінальні речі, які належали родині, — це стіл, сервант, шафа та бамбетль. Будинок родини Бандер став музеєм на свято Покрови, 14 жовтня 1990 року. Знаходиться у Волі – Задеревацькій (Стрийський район, Львівська область).

Музей родини Бандер у Стрию діє із 2010 року та знайомить з родоводом діяча ОУН, долею його сім’ї, діяльністю батька – священника і громадського діяча, розповідає про стрийський період життя та початки українського підпілля на Стрийщині. Центральне місце в експозиції займає висвітлення проголошення Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941р. Музей розташовано у місті Стрий, на вулиці Львівській, 20.

Музей Бандери у Дублянах створено у Львівському національному аграрному університеті у 1999 році. Музейна експозиція висвітлює тему національно – визвольних змагань українського народу у ХХ ст., навчання на рільничо – лісовому факультеті, участь в українському національному житті краю та політичну активність. Знаходиться музей у місті Дубляни (Львівська область) на вулиці Володимира Великого, 1.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
Україна
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
У Херсонському порту росіяни обстріляли судно «Тузла» під прапором Туреччини. Про це повідомляє телеканал NTV...
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Україна
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Повідляється, що значну кількість дронів-камікадзе було знищено в центрі країни – у зоні відповідальності повітряного командування «Центр»...
Корупція як «внутрішній ворог»:  навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
Україна
Корупція як «внутрішній ворог»: навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
У вівторок, 24 січня, в Україні стався день відставок та звільнень за власним бажанням. Кадрові чистки торкнулися обласних адміністрацій, ГПУ, кількох міністерств та ОПУ...
Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ
Україна
Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний отримав у спадок $1 млн і пожертвував його ЗСУ. Про це повідомило The New York Times...
ЗСУ проводить успішну операцію в Луганській області – Politico з посиланням на Пентагон
Україна
ЗСУ проводить успішну операцію в Луганській області – Politico з посиланням на Пентагон
За словами американських аналітиків, захоплення Кремінної відкриє шлях українській армії до наступу на Сєвєродонецьк та Лисичанськ...