[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

На Луганщині зафіксовано застосування російськими окупантами термобаричної зброї

На Луганщині зафіксовано застосування російськими окупантами термобаричної зброї
На Луганському напрямку ворог продовжує артилерійські обстріли населених пунктів з метою завдання вогневого ураження підрозділам Збройних Сил України і житловим кварталам міст. Посиливши обстріли наявними засобами вогневого ураження, російські окупанти намагалися розвинути наступ в напрямку Сєвєродонецька. Успіху не мали, зазнали втрат.
 
Підтвердилась інформація про застосування російськими окупантами термобаричної зброї. Зокрема, важкої вогнеметної системи ТОС-1А "Солнцепек".
 
Термобарична зброя використовує кисень із навколишнього повітря для створення високотемпературного вибуху. Її фугасна дія триває довше, ніж у звичайної вибухової речовини. Вона може зруйнувати інфраструктуру, завдати значної шкоди внутрішнім органам людини й викликати різки опіки, що призводять до смерті.
 
Перші згадки про наявність на озброєнні у учасників НЗФ т.зв. "ЛНР" термобаричної зброї датуються сернем 2014 року. 12 серпня 2014 року аналітичний відділ "Права Справа" оприлюднив інформацію про те, що у бойовиків "ЛНР" з'явилися 3 установки ТОС-1 "Буратіно", які будуть націлені на Луганський аеропорт.
 
Варто відзначити, що ця інформація миттєво була оприлюднена російськими ЗМІ.
 
11 січня 2021 року Росія почала військові навчання біля кордонів з Україною. Маневри відбуваються на загальновійськових полігонах у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях. За інформацією "Права Справа", в цих навчаннях біля кордонів з Україною, вперше за тривалий час були задіяли вогнеметні системи ТОС-1 "Буратіно" та їхні модернізовані версії ТОС-1А "Солнцепек".
 
Згодом російська сторона змушена була підтвердити цю інформацію "Права Справа".
 
10 березня 2022 року в українські ЗМІ повідомили, що міноборони росії підтвердило, що застосовує в Україні важкі вогнеметні системи (ТОС-1А), які використовують термобаричні ракети. Про це інформував Держспецзв'язку в телеграм-каналі з посиланням на дані британської розвідки.
 
Нагадаю, нещодавно аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію про те, що місцевими джерелами організації зафіксована передислокація в окуповане м. Луганськ важкої вогнеметної системи (ТОС-1А).
 
"Права Справа" наголошувала, що у разі застосування російськими окупантами ТОС буде вважатися такими, що завдасть надмірних ушкоджень об'єктам критичної і цивільної інфраструктури українських міст.
 
Використання термобаричної зброї суворо регулюється законом про збройні конфлікти. Вона не може використовуватися проти військових цілей, якщо це наражає на небезпеку цивільне населення.
Нагадаю, у розвідці Міністерства оборони Великої Британії зауважили, що Росія, ймовірно, вдаватиметься до ще більш невибіркових артилерійських бомбардувань. Повідомляється, що окупанти планують наростити темп наступу на Донбасі.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Заяви рф про оточення Бахмуту не відповідають дійсності: окупанти втрачають темп і не контролюють рокадні шляхи
У рф зростає вплив ПВК «Вагнер»: навіщо путіну насправді потрібна армія найманців
Нова фаза війни: як змінюватиметься театр бойових дій узимку
Смерть Макея - засіб тиску на Лукашенка: чим Кремль залякує «бацька»