[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

На Луганщині росіяни готують обстріли з УР-07: можливі масові жертви серед цивільних

На Луганщині росіяни готують обстріли з УР-07: можливі масові жертви серед цивільних

На Луганщині точаться жорстокі бої. Російським окупантам не вдається повністю взяти під контроль місто Рубіжне і Попасне. Ворожі обстріли не припиняються. Ворог за будь-яку ціну намагається захопити ці населені пункти на Луганщині. Тому ришисти перейшли до своєї улюбленої тактики – нищити все на своєму шляху. Йдеться про те, що російські окупанти збільшуватимуть кількість обстрілів об'єктів критичної і цивільної інфраструктури.

На тлі цього, протягом останніх днів зафіксована активна передислокація підрозділів так званої "народної міліції ЛНР" та військової техніки з тилових районів окупованої території Луганської області безпосередньо до лінії фронту.

Зокрема, за інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", зафіксована передислокація в окуповане м.Первомайськ установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка", яка переміщувалася разом з іншими типами озброєння та техніки.

Установка УР-07М створена на базі шасі БМП-3. Крім того, на ній розміщена пускова установка із подовженим зарядом розмінування УЗП-06 і УЗП-06Д. Це дозволяє пробивати коридор у мінному полі на дальність від 340 м до 1 км, а його ширина може сягати декількох десятків метрів. У ЗСУ на озброєнні таких установок немає.

Розмінування здійснюється шляхом виникнення ударної хвилі від вибуху снаряда, яка впливає на детонатор міни.​

Але, крім свого основного призначення, УР-07 М може використовуватися для знищення живої сили противника в укріплених руїнах будівель. При одночасному запуску і підриві декількох зарядів, виникає ефект об'ємного вибуху, який здатний розчистити будь-які руїни, знищуючи при цьому живу силу, яка їх обороняє.​

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ "Права Справа", під час штурму 18 лютого 2020 року позицій підрозділів 72-ї бригади ЗСУ в районі с. Золоте бойовики російсько-окупаційних військ застосували установку вибухового розмінування УР-07М.

У листопаді 2020 року СММ ОБСЄ підтвердила інформацію аналітичного відділу "Права Справа" щодо наявності УР-07 М на озброєнні учасників НЗФ  т.зв. "ЛНР". Спостерігачі ОБСЄ  повідомили про виявлення на полігоні поблизу окупованої Шимшинівки установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка".

 Передислокація установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка" в окуповане м. Первомайськ свідчить про наміри командування окупаційних військ задіяти УР-07 М пі час штурму м. Попасне. 

Справа втім, що аналогічні установки, а саме: УР-77,   вже застосовувалися росіянами для подібних цілей  в першу чеченську компанію на Північному Кавказі. Не обійшлося без них і під час другої чеченської війни. Зокрема, в ході боїв за селище Комсомольське.

В Сирії під час наступу сирійської і російської армій  в районі Джобар, було зафіксовано застосування установок розмінування УР для знищення позицій загонів опозиції, що закріпилися в щільній малоповерховій міській забудові.

 У разі застосування російськими окупантами УР-07 М, як конкретного виду звичайної зброї за непрямим призначенням,  буде вважатися такими, що завдасть надмірних ушкоджень об'єктам критичної і цивільної інфраструктури українських міст. ЇЇ застосування матимє невибіркову дію і можє призвести до чисельних жертв серед цивільного населення м. Попасне і м. Рубіжне.

Вся відповідальність за можливі наслідки застосування російськими окупантами установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка"  під час штурму м. Попасне і м.Рубіжне ляже безпосередньо на військово-політичне керівництво країни-окупанта.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
За наводкою партизан: базу бронетехніки рф в окупованому Первомайську на Луганщині уразив HIMARS
Новий пакет військової допомоги від США: під ударом - Джанкойський аеродром  і лінії постачання рф на сході України
Лівобережна Херсонщина - під вогневим контролем ЗСУ: які є варіанти деокупації регіону
Незаконне поводження зі зброєю: проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом