На «гарячому сатурні» астрономи несподівано виявили хмари

Вчені виявили хмари на екзопланете WASP-127b, більше відомої як «гарячий сатурн». Відповідне відкриття зробили астрофізики з міжнародної команди, повідомляє Europlanet Science Congress 2021.
Ця планета знаходиться в 525 світлових роках від Сонячної системи і обертається навколо жовтого карлика всього за чотири дні. Цим обумовлена температура, яка панує на "гарячому сатурні" - до 1100 градусів Цельсія.
Дослідження верхньої структури атмосфери планети стало можливим завдяки об'єднанню даних космічного і наземного телескопів. Вчені встановили, що на поверхні планети міститься натрій і водяний пар. При цьому водяний пар закритий непрозорими хмарами. Фахівцям також вдалося визначити, що ці хмари розташовуються в шарах атмосфери з тиском в діапазонах від 0,3 до 0,5 міллібар.
«Ми ще не знаємо точний склад хмар, за винятком того, що вони не створені з крапель води, як на Землі», - зазначив Ромен Аллар, співробітник канадського університету Монреаля і швейцарського Женевського університету.
Напередодні стало відомо, що інженери NASA розробили планетоход для дослідження супутника Сатурна - Титана. В апарата особливий спосіб пересування, заснований на застосуванні двох гвинтів, подібних до тих, що обертаються всередині м'ясорубки. Апарат схожий на танк, тільки замість гусениць у нього гвинти. Завдяки такому технічному задуму тітаноход однаково ефективно зможе пересуватися як по воді, так і по суші, а також по болотистій місцевості.
Український Дощ писав раніше, що 90-річна зірка серіалу Star Trek Вільям Шетнер відправиться у космос на кораблі Безоса.
...