[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

На аукціоні в США продали патент Едісона на електричну лампочку

На аукціоні в США продали патент Едісона на електричну лампочку

На аукціоні в Майамі продали пакет документів, що включає в себе унікальний патент - на електричну лампочку Едісона, отриманий сером Томасом Едісоном в січні 1880 року. Про це пише Oak Auctions.

Ці патенти, мабуть, були частиною архівів компанії Edison-Swan, заснованої Томасом Едісоном і Джозефом Своном, які успішно комерціалізували електричне світло.

Пакет документів включає в себе оригінальний патент на лампу розжарювання і кілька супроводжуючих документів. І хоч Едісон був досить продуктивний і за своє життя отримав патенти на багато винаходів, але саме електрична лампа здійснила справжню революцію.

Едісон і Свон були конкурентами в прагненні створити універсальну систему внутрішнього освітлення і працювали над своїми проектами порізно. Свон публічно продемонстрував лампу розжарювання в Лондоні в лютому 1879 року і пізніше отримав свій перший патент на електричні лампи розжарювання. Едісон отримав свій патент пізніше, на початку 1880, коли йому було лише 32 роки.

На жаль, для Едісона, патент Свона виявився сильною претензією - зокрема, в Сполученому Королівстві. Зрештою, вони об'єднали свої зусилля і створили компанію Edison-Swan United, яка згодом стала найбільшим в світі виробником лампочок.

У 1880 році Едісон також заснував компанію Edison Electric Illuminating в Нью-Йорку, яку фінансувала JP Morgan. Ця компанія побудувала перші електростанції, які живили нові запатентовані лампочки. Пізніше Edison Electric об'єднається з компанією «Томсон-Х'юстон електрик» та створить General Electric, яка і до цього дня є однією з найбільших корпорацій в світі.

Також Томас Едісон винайшов фонограф, удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру і саме він запропонував говорити "алло" на початку телефонної розмови.

Едісон був нагороджений золотою медаллю Конгресу (1928), вищою цивільною нагородою в Сполучених Штатах. Журнал Time назвав Едісона одним з "20 найвпливовіших американців всіх часів", а журнал Life назвав його першим в списку "100 найважливіших людей за останні 1000 років" в 1997 році.

Едісон був винятково працелюбним, міг працювати по 20 годин на добу, мав надзвичайно широкий світогляд, що дозволяв охопити всю проблему в цілому, і феноменальною винахідницькою інтуїцією. Він був фанатом праці, але не її рабом. Любив музику, сам відмінно грав на скрипці. Щодня переглядав по сім-вісім газет. Читав наукові та загальнолітературні журнали. З письменників більше за інших цінував Шекспіра і Гюго. Його особиста бібліотека складалася з 60 тисяч книг і журналів англійською, французькою, італійською та німецькою мовами.

Унікальність Едісона не тільки в його багатогранній і плідній винахідницькій діяльності - ним отримано понад 2300 патентів на винаходи, такої кількості до нього ніколи не отримувала жодна людина, але і в рідкісному поєднанні таланту винахідника з талантом перспективного і масштабно мислячого організатора. Він створив індустрію винаходів, організував ряд науково-дослідних і виробничих комплексів по масовому випуску і впровадженню розроблених в його лабораторіях виробів, заклав основи електротехнічної промисловості США і багато в чому сприяв розвитку цієї галузі в Європі.

Раніше Український дощ писав, що Ілон Маск, американський винахідник, неодноразово доводив, що вміє втілювати свої ідеї в життя. Компанія The Boring Company, власником якої є Маск, проклала під Лас-Вегасом другий тунель в рамках проєкту Convention Center Loop.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
 Львівські айтішники збирають кошти на інноваційну платформу для школярів
Наука і технології
Львівські айтішники збирають кошти на інноваційну платформу для школярів
Львівська ІТ-компанія Lionwood.software розробляє освітню платформу “Навчання і Технології” (НІТ). Новий навчальний сайт створюють для учнів початкових класів і середніх шкіл, а також для їх батьків та вчителів...
Геологи виявили найбільшу вулканічну зону, яка утворилася 120 мільйонів років тому
Наука і технології
Геологи виявили найбільшу вулканічну зону, яка утворилася 120 мільйонів років тому
Потік розплавлених порід відірвався від зовнішнього кордону ядра на глибині три тисячі кілометрів близько 120 мільйонів років тому і швидко піднявся до поверхні у вигляді суперплюми...
Корабель Crew Dragon доставив астронавтів на борт МКС. Як це було?
Наука і технології
Корабель Crew Dragon доставив астронавтів на борт МКС. Як це було?
Після нормалізації тиску і температури, приблизно через дві години після стикування, екіпаж МКС зміг відкрити шлюз, і впустити колег на станцію...
Знай наших: українець, який спрограмував Crew Dragon
Наука і технології
Знай наших: українець, який спрограмував Crew Dragon
Програмне забезпечення історичного польоту Crew Dragon створив старший розробник ПО в групі Flight Software SpaceХ, українець Олексій Пахунов із Житомира...
Crew Dragon на орбіті. Від сьогодні США перестали залежати від Росії у космосі
Наука і технології
Crew Dragon на орбіті. Від сьогодні США перестали залежати від Росії у космосі
Ракета Falcon 9 Ілона Маска з пілотованим космічним кораблем Crew Dragon з астронавтами НАСА Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі на борту стартувала з 39-го стартового комплексу Космічного центру імені Джона Фіцджеральда Кеннеді у Флориді до Міжнародної космічної станції (МКС), повідомляє SpaceX....