На 88-му році життя померла найстаріша членкиня Верховного суду США Рут Гінзбург

На 88-му році життя  померла найстаріша членкиня Верховного суду США Рут Гінзбург

Рут Бейдер Гінзбург - найстарша з членів нинішнього складу суддів Верховного суду США - померла у віці 87 років від раку, йдеться в заяві судового органу. Вона була іконою американського фемінізму і активним борцем за права жінок.

"Суддя Рут Бейдер Гінзбург померла цього вечора в оточенні своєї родини у себе вдома в Вашингтоні, округ Колумбія, через ускладнення, викликані раком підшлункової залози", - повідомляє ВВС з посиланням на повідомлення суду.

Гінзбург була другою жінкою в історії США, яка займала пост судді Верховного суду. Рут зайняла цю посаду в 1993 році, коли президентом країни був демократ Білл Клінтон.

Рут була пов'язана з Україною. Вона була дочкою єврейського іммігранта з Одеси і іммігрантки з Австрії. 

Рут Бейдер Гінзбург народилася в 1933 році в Нью-Йорку і вивчала юриспруденцію в Гарварді, однак після закінчення університету їй довго не вдавалося знайти гідну роботу за фахом через дискримінацію за статевою ознакою.

У 1972 році Гінзбург стала співзасновником організації із захисту прав жінок Women's Rights Project при Американському союзі захисту громадянських свобод. Тоді ж вона стала першою штатною жінкою-викладачем Юридичної школи Колумбійського університету.

Через 20 років Гінзбург вдалося досягти вершини своєї юридичної кар'єри і стати суддею Верховного суду США. На цій посаді вона продовжувала боротися з дискримінацією і відстоювати права жінок. Вона домагалася рівності для чоловіків і жінок в оплаті праці та в доступі до освіти, а також захищала права жінок на аборти. У Гінзбург було багато шанувальників як серед демократів, так і серед республіканців.

Гінзбург не схвалювала політику Дональда Трампа і незадовго до своєї смерті говорила, що не бажає йти зі своєї посади до тих пір, поки у країні не зміниться президент.

Посада члена Верховного суду США є довічною. Кандидата на цю посаду висуває президент, далі призначення стверджує сенат, більшість в якому сьогодні утримують республіканці.

Аналітики кажуть, що напередодні президентських виборів між республіканцями і демократами може розвернутися політична боротьба за Верховний суд, який часто робить вирішальний вплив на результат політичних суперечок в країні.

Як повідомляють американські ЗМІ, Дональд Трамп може висунути свого кандидата на посаду, що звільнилася. Раніше у вересні Трамп уже оголосив своїх кандидатів на посаду суддів Верховного суду. При цьому президент заявив, що засмучений новиною про смерть Гінзбург, назвавши її "чудовою жінкою" і "титаном права".

Кандидат від Демократичної партії Джо Байден, в свою чергу, закликав почекати з призначенням нового судді до результатів листопадових виборів. Лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер також заявив, що посада судді повинна залишатися вакантною до обрання нового президента.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Жителям Бельгії заборонили приймати гостей частіше, ніж раз на тиждень
Світ
Жителям Бельгії заборонили приймати гостей частіше, ніж раз на тиждень
Уряд Бельгії через погіршення в країні епідемічної ситуації з COVID-19 ухвалив рішення посилити карантинні обмеження....
В  Іспанії найжорсткіші протести  від початку коронавірусного карантину
Світ
В Іспанії найжорсткіші протести від початку коронавірусного карантину
У Барселоні демонстранти встановлювали барикади та жбурляли у поліцейських запалені фаєри. ...
У Новій Зеландії проголосували проти коноплі і за легалізацію евтаназії 
Світ
У Новій Зеландії проголосували проти коноплі і за легалізацію евтаназії 
Жителі Нової Зеландії взяли участь в референдумі з питань легалізації кількох заборонених тем. Більшість населення проголосувало за легалізацію евтаназії для смертельно хворих пацієнтів...
Трамп заявив, що саме США були переможцями у двох світових війнах
Світ
Трамп заявив, що саме США були переможцями у двох світових війнах
Таку думку він висловив в ході виступу перед своїми прихильниками в штаті Вісконсін...
Лукашенко - міліціонерам: «Відступати нікуди, «у полон» більше нікого не беремо!»
Світ
Лукашенко - міліціонерам: «Відступати нікуди, «у полон» більше нікого не беремо!»