МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії

Міністерство закордонних справ росії ввечері 18 травня оголосило про висилку десятків французьких, італійських та іспанських дипломатів у відповідь на аналогічні рішення, оголошені у квітні щодо дипломатів країни-агресора владою Франції, Іспанії, Італії та багатьох інших країн ЄС. У Парижі, Мадриді та Римі висловили рішучий протест у зв'язку з «необґрунтованими рішеннями» Москви.
Загалом 34 французькі дипломати мають залишити росію протягом двох тижнів. 27 іспанських дипломатів — співробітники посольства Іспанії в Москві та генерального консульства в Санкт-Петербурзі — мають сім днів, щоб залишити рф. Про це російське зовнішньополітичне відомство повідомило у спеціальних заявах.
Дипвідомство також ухвалило рішення про висилку 24 італійських дипломатів. Про це заявила речниця МЗС Марія Захарова ще до того, як посол Італії прибув до міністерства закордонних справ рф.
У квітні Франція оголосила про висилку 41 російського дипломата за діяльність, несумісну зі своїми статусом. Цієї середи МЗС росії заявило послу Франції П'єру Леві «рішучий протест» проти «провокаційного та необґрунтованого рішення французької влади» про висилку російських дипломатів.
Міністерство закордонних справ Франції 18 травня засудило рішення росії, зазначивши, що Париж місяць тому вислав «кілька десятків російських агентів», підозрюваних у шпигунстві.
"Франція рішуче засуджує сьогоднішнє рішення російської федерації про висилку французьких дипломатів та співробітників посольства Франції у росії. Це рішення представлене російською стороною як відповідь на рішення Франції від 4 та 11 квітня про висилку кількох десятків російських агентів, які діяли на нашій території з дипломатичним статусом і працювали проти наших безпекових інтересів", — йдеться у заяві французького МЗС.
У Парижі наголосили, що робота французьких дипломатів у Росії «повністю відповідає Віденським конвенціям про дипломатичні та консульські відносини. Рішення російської влади не має законних підстав. Ми можемо лише шкодувати про це», зазначає МЗС Франції.

Про видворення 35 співробітників російського МЗС Париж оголосив 4 квітня. 11 квітня французька влада вислала ще шістьох російських дипломатів, які перебували в країні в рамках «підпільної» розвідувальної операції.
У МЗС Франції на початку квітня наголошували, що рішення про висилку російських дипломатів було прийнято у координації з партнерами по Євросоюзу. На той момент було оприлюднено свідчення масових убивств мирних жителів української Бучі у період російської окупації. Багато країн ЄС, зокрема Німеччина, Італія, Іспанія, Словенія, Австрія, Польща, Греція і Хорватія, вислали тоді понад 200 російських дипломатів. Усього з початку нападу рф на Україну з Євросоюзу було видворено понад 300 співробітників зовнішньополітичного відомства РФ.
Москва пообіцяла відповісти на кожен із цих заходів, і десятки європейських дипломатів вже були вислані з росії.
Італія цієї середи назвала висилку Москвою європейських дипломатів «ворожим актом», закликавши до збереження дипломатичних каналів зв'язку з росією.
«Це ворожий акт, але абсолютно необхідно уникнути розриву дипломатичних відносин з росією. Це не повинно призвести до розриву дипломатичних каналів зв'язку, тому що, якщо ми досягнемо миру, ми досягнемо його через ці дипломатичні канали», — цитує агентство France-Presse слова, сказані прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі на прес-конференції в Римі.
Іспанія також висловила владі рф протест у зв'язку із оголошеним у середу видворенням 27 своїх дипломатів з країни-агресора.
"Російська влада обґрунтовує це рішення принципом взаємності після оголошеної у квітні висилки 27 співробітників посольства росії в Мадриді", - йдеться у заяві міністерства закордонних справ Іспанії.
«Але рішення про висилку, ухвалене іспанською владою, спиралося на належним чином обґрунтовані причини, пов'язані з безпекою, чого немає» у випадку з висилкою іспанських дипломатів з Москви, зазначив МЗС Іспанії, запевнивши, що його дипломати в росії «завжди повністю дотримувалися зобов'язань , передбачені Віденською конвенцією про дипломатичні відносини».
За даними російських ЗМІ, посол Швеції також був викликаний цієї середи, 18 травня, до міністерства закордонних справ росії.