MyFrenchFilmFestival повертається: 2021-й почнеться з безкоштовного французького кіно

MyFrenchFilmFestival повертається: 2021-й почнеться з безкоштовного французького кіно

З 19 січня по 19 лютого у віртуальному просторі світового інтернету пройде фестиваль французького кіно MyFrenchFilmFestival. Протягом місяця на сайті кінофестивалю будуть доступні новітні авторські фільми «made in France». Частина з них вже була відзначена нагородами на різних міжнародних кінофестивалях, а інші будуть показані вперше. Для громадян України та Грузії доступ до фільмів буде безкоштовним.

Віртуальна форма кінофестивалю ніяк не пов'язана з пандемією: як відзначають його організатори, MyFrenchFilmFestival проходить вже 11-й рік поспіль, причому досить успішно. Його метою є просування авторського французького кінематографа за кордоном. Для цього відбирають кращі роботи молодих талантів французького кінематографа і показують їх в інтернеті з субтитрами 10 мовами. Таким чином у глядача в будь-якій країні є можливість відкрити для себе, не виходячи з дому, більше 30 авторських фільмів французьких режисерів.

Авторське кіно - не означає нудне. У програмі - і комедії, фільми про кохання, драми, документальні фільми, мультфільми, класика, віртуальна реальність і навіть фільми жахів.

Французьке авторське кіно практично не потрапляє до українських кінотеатрів - подивитися його можна лише на кількох фестивалях, які проходять у великих містах. Але і у Франції режисерам, фільми яких ще не помітили в Каннах або Венеції, непросто достукатися до масового глядача.

"У Франції авторському кіно легко потрапити в кінотеатри, але непросто там закріпитися, - зазначив в інтерв'ю RFI кінокритик, президент UniFrance Серж Тубіана, - Щороку на екрани виходять понад 300 творів, по середах в залах може бути відразу 15 прем'єр французьких і іноземних стрічок».

За словами пана Тубіана, інтернет може дати фільмам, прем'єри яких пройшли не поміченими широкою публікою, «друге, третє і навіть четверте життя».

У глядачів фестивалю є також можливість підписатися на сторінку MyFrenchFilmFestival на Youtube, Facebook, Twitter, Instagram і TikTok, щоб отримувати повідомлення про кожен кіносеанс.

Як і у будь-якого кінофестивалю, у MyFrenchFilmFestival є своє журі. Цього року до нього увійшли канадська актриса, сценарист і режисер Монія Шокрі, колумбійський режисер, сценарист і продюсер Франка Лолі, франко-алжирський режисер Муніа Меддур, італійський режисер-документаліст Джанфранко Росі (його останній фільм Notturno ( «Всеношна») буде представляти Італію на церемонії вручення премій «Оскар» в 2021 році в категорії «Кращий фільм іноземною мовою), художник по костюмах для кіно, театру і опери і кінопродюсер Розалі Варда.

Фестиваль має також журі міжнародної преси, яка буде вручати свій приз переможцю. До його складу увійшли журналісти і кінокритики з Німеччини, Греції, Тунісу, Нової Зеландії, Польщі, Словенії та Гонконгу. Українських журналістів у цьому журі наразі нема.

Фільми доступні з 19 січня на платформі MyFrenchFilmFestival.com і на більш ніж 60-ти партнерських платформах по всьому світу. Для жителів України, Вірменії, Грузії та кількох країн Африки, Латинської Америки та Азії доступ до фільмів є безкоштовним. Для цього достатньо зареєструватися на інтернет-сторінці фестивалю, створеній на мові країни глядача.

Теги
Схожi
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим  драматичним телесеріалом
Культура
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим драматичним телесеріалом
«Корона» (The Crown) - історичний драматичний телесеріал від платформи Netflix, присвячений правлінню королеви Великобританії Єлизавети II...
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Культура
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Сюжет мультфільму від студій Pixar Animation Studios і Walt Disney Pictures розповідає про пошук покликання для кожної людини...
50 років легендарному гурту Queen: історія, не переказана у фільмі (відео)
Культура
50 років легендарному гурту Queen: історія, не переказана у фільмі (відео)
1 березня 1971-го, втомившись від постійних змін бас-гітаристів, Queen після прослуховування у лекційному залі Імперського коледжу нових кандидатів, нарешті взяли у групу Джона Дікона. Так утворилася легендарна група Queen...
У Парижі виставили картину Ван Гога, яку майже ніхто не бачив
Культура
У Парижі виставили картину Ван Гога, яку майже ніхто не бачив
Парижі вперше виставили для широкої публіки картину Ван Гога, яка завжди була в приватних колекціях і тому залишалась переважно невідомою ...
Оголошено лауреатів премії імені Лесі Українки за найкращі твори для дітей 
Культура
Оголошено лауреатів премії імені Лесі Українки за найкращі твори для дітей 
Уряд присудив премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва...