Молдова запровадить санкції проти росії – глава МЗС Попеску

Молдова запровадить санкції проти росії – глава МЗС Попеску

Республіка Молдова почала поступово приєднуватися до санкцій, запроваджених Європейським союзом проти країни-агресора росії через її агресію щодо України. Вже за кілька тижнів ця держава запровадить санкції щодо великої кількості росіян.

Про це заявив міністр закордонних справ Ніку Попеску в інтерв'ю із Europa Libera. Він зазначив, що рішення ухвалене, але до завершення "всіх юридичних кроків" має пройти деякий час.

"Йдеться переважно про заборони на поїздки, заморожування банківських рахунків або активів цих фізичних осіб, які тією чи іншою мірою причетні до агресії проти України", – заявив Попеску.

Чиновник не назвав імен осіб, яким буде заборонено в'їзд до Республіки Молдова, але повідомив, що до списку увійдуть близько 25 осіб і близько половини є громадянами росії.

За словами Попеску, два тижні тому ЄС попросив Республіку Молдова приєднатися до пакету індивідуальних санкцій, пов'язаних із вторгненням в Україну, спрямованих на покарання деяких людей за порушення прав людини.

Як країна, асоційована з ЄС, яка отримала у червні 2022 року статус країни-кандидата на вступ, Молдова мала приєднатися до європейських санкцій.

"Календар прив'язки до санкцій залежить не тільки від нас. По суті, у певну пору року ЄС пропонує країнам приєднатися до нових режимів санкцій і Республіка Молдова приєдналася до цього режиму. Пізніше ми також приєднаємось до інших режимів санкцій ", – зазначив Попеску.

Як відомо, на початку російського вторгнення в Україну молдавська влада заявила, що західні партнери, у тому числі ЄС, виявили розуміння до позиції Республіки Молдова не погоджуватися відразу на санкції, щоб уникнути жорсткої реакції з боку росії, від якої залежала "енергія".

Попеску припустив, що Молдова ще не розглядає відповідність економічним санкціям проти росії, але сказав, що Кишинів "де-факто" ввів фінансові санкції проти РФ з моменту їх введення в 2022 році.

Раніше в уряді Молдови повідомили, що держава може ухвалити рішення приєднатися до деяких санкцій, введених Європейським союзом проти країни-агресора росії. Остаточне рішення ухвалить найближчим часом.

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан сказав, що росія веде гібридну війну, просуваючи свою пропаганду та провоєнні наративи щодо окупованого Придністров'я. Однак у Москви не вистачить ресурсів для ескалації та війська рф не можуть вторгнутися до Молдови.

Український Дощ писав раніше, що парламент Молдови затвердив румунську мову як державну.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
Світ
Губернатор Бєлгородщини погодився на зустріч з російськими добровольцями
4 червня 2023 року, командири рейду на територію Бєлгородської області рф звернулися до обласного керівника В'ячеслава Гладкова...
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Світ
У Кремлі відреагували на заяву Пашиняна, що Вірменія не є союзником рф
Речник президента росії Дмитрій Пєсков відреагував на заяву прем’єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна, що його країна не є союзником рф у війні проти України...
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
Світ
Ймовірно, на росії скоро оголосять нову хвилю мобілізації - розвідка Естонії
РФ, за даними розвідки Естонії, найближчим часом оголосить нову хвилю мобілізації, щоб зміцнити свою оборону....
 Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Світ
Президент Бразилії задля торгівельної угоди засудив вторгнення росії в Україну
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, відомий своїми суперечливими заявами про війну в Україні, заявив, що підтримує територіальну цілісність нашої держави...
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону  в Краснодарському краї - Саакашвілі
Світ
Треба готуватися до грузинсько-українського кордону в Краснодарському краї - Саакашвілі
Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вважає, що Україна та Грузія можуть мати спільний кордон...