МОК не визнав обрання сина Лукашенка главою олімпійського комітету Білорусі

МОК не визнав обрання сина Лукашенка главою олімпійського комітету Білорусі

Міжнародний олімпійський комітет не визнав обрання Віктора Лукашенка на посаду глави Національного олімпійського комітету Білорусі і залишив в силі ряд санкцій, які діють щодо країни. Відповідну заяву днями було опубліковано на сайті МОК.

МОК почав перевірку білоруського НОК 25 листопада 2020 року. За її підсумками та на тлі політичної кризи в Білорусі 7 грудня було введено ряд обмежень. В організації констатували, що чинне керівництво НОК не змогло захистити від дискримінації спортсменів і представників спортивних федерацій та рухів, які не визнали результати президентських виборів і висловлювались проти застосування насильства до учасників мітингів.

У числі обмежень, введених МОК, заборона діючому складу виконкому НОК Білорусі брати участь у заходах, що проходяться під егідою міжнародного комітету, а Олександру Лукашенку - займати посаду глави НОК. Диктатор беззмінно перебував на цій посаді з 1997 року. Крім Олександра Лукашенка обмеження торкнулися і його старшого сина Віктора, колишнього віцепрезидента національного комітету, і члена виконкому НОК і голови Федерації хокею Білорусі Дмитра Баскова.

Представники громадянського суспільства і журналісти Білорусі підозрюють його у причетності до загибелі прихильника білоруської опозиції Романа Бондаренка.

Передбачалося, що обмеження діятимуть до обрання нового виконкому НОК у лютому 2021 року. Однак 26 лютого на генеральній асамблеї на посаду глави національного комітету було обрано Віктора Лукашенка, а Дмитро Басков залишився членом виконкому.

8 березня МОК випустив заяву, в якій не визнав Віктора Лукашенко новим головою національного комітету, а Баскова - в якості члена виконкому. У документі констатується, що НОК не виконав висунутих умов, тому діючі обмеження залишаються в силі.

Міжнародний олімрійський комітет призупинив також фінансові виплати національної організації. Винятки становлять лише гранти щодо підготовки білоруських спортсменів до відбору та участі в Олімпійських іграх в Токіо та Пекіні, проте тепер спортсмени отримуватимуть кошти безпосередньо, без посередництва НОК Білорусі.

МОК також зажадав від міжнародних і національних білоруських спортивних організацій подбати про те, щоб білоруські спортсмени змогли взяти участь у відборах на Олімпійські першості і не піддавалися дискримінації в зв'язку з їх політичною позицією. В організації закликали всіх учасників світового Олімпійського руху дотримуватися приписів МОК в інтересах білоруських спортсменів.

У МОК наголошують, що продовжуватимуть стежити за обстановкою в Білорусі і готові зняти ряд обмежень, якщо будуть помітні поліпшення.

18 січня стало відомо, що Міжнародна федерація хокею (IIHF) позбавила Мінськ права проведення чемпіонату світу на тлі того, що відбувається в Білорусі. Турнір мав пройти в Ризі і Мінську з 21 травня по 6 червня цього року. В офіційному повідомленні IIHF говорилося, що федерація прийняла рішення про перенесення «через питання безпеки, які знаходяться поза її контролем», ці питання «пов'язані як з політичними заворушеннями, так і з COVID-19». На думку ради організації, «на даний час неможливо забезпечити безпеку команд, глядачів і офіційних осіб при проведенні чемпіонату світу в Білорусі».

Теги
Схожi
Віталій Кличко увійшов до ТОП-10 чемпіонів WBC усіх часів
Спорт
Віталій Кличко увійшов до ТОП-10 чемпіонів WBC усіх часів
Легендарний український боксер Віталій Кличко увійшов в число видатних чемпіонів за версією Всесвітнього боксерського союзу...
Новий президент «Барселони» все ще не запропонував Мессі новий контракт
Спорт
Новий президент «Барселони» все ще не запропонував Мессі новий контракт
Футбольні гранди «Манчестер Сіті» і ПСЖ стежать за розвитком ситуації навколо Ліонеля Мессі...
Російська легкоатлетка переїде до США і виступатиме за Кіпр
Спорт
Російська легкоатлетка переїде до США і виступатиме за Кіпр
Спортивне громадянство - інститут, що дозволяє атлетові представляти країну, громадянином якої він не є...
Японія висунула вимогу усунути від Олімпіади росіян, які тренуються на Курилах
Спорт
Японія висунула вимогу усунути від Олімпіади росіян, які тренуються на Курилах
Японці критично поставилися до проведення серфінгістами зборів на островах, анексованих Росією, і закликали відсторонити росіян від участі в Олімпійських іграх у Токіо...
Українка Яна Беломоїна виграла золото у маунтінбайку в Італії
Спорт
Українка Яна Беломоїна виграла золото у маунтінбайку в Італії
Українка виграла свою першу золоту нагороду в 2021 році...