[]

МН17. Рейс смерті

МН17. Рейс смерті

17 липня 2014 року у зоні збройного протистояння на сході України був збитий Боїнг 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донеччини в районі села Грабове, що розташоване неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. Раптова аварія літака над районом бойових дій з перших годин зробила очевидним, що Боїнг був збитий.За попередніми даними, літак був збитий ракетою "земля-повітря", запущеною російськими диверсантами або проросійськими терористами з території так званої Донецької народної республіки за допомогою самохідного ЗРК "Бук" М1, доставленого туди Російською Федерацією. Примітно й те, що російські ЗМІ з самого початку бойових дій на Донбасі регулярно повідомляли про те, що сепаратисти успішно збивають літаки і вертольоти української армії.

У день катастрофи Боїнга 777, російські інформагентства ИТАР-ТАСС та РИА Новости також заявили, що "ополченці" збили літак АН-26 в районі міста Торез. "Міністр оборони" самопроголошеної "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков одразу ж повідомив у соцмережах, що "ополченці" збили літак. І бойовики, і російські ЗМІ називали місце аварії та час падіння літака, які точно збігалися з місцем і часом катастрофи малайзійського Боїнга 777.Всі вони ідентифікували збитий літак як український АН-26. Проте до вечора, коли реальна картина почала прояснятися, російські ЗМІ почали давати задній хід і намагалися все "зам'яти". Із соцмереж почали масово видалятися усі публікації, де згадувався АН-26. Крім того, на російському телебаченні з'явилося негласне табу на згадування заяв сепаратистів про те, що вони збили український військовий літак.Одразу після катастрофи українська сторона заявила, що має докази причетності до катастрофи літака Boeing 777 Росії. Водночас, у Кремлі всіляко відхрещувалися від причетності до аварії. Проте міжнародне розслідування вже закінчилося і Нідерланди надіслали усім попередній варіант доповіді про збиття Боїнга. Зміст документа, який громадськості мають представити у жовтні, наразі тримається у таємниці. 

19 грудня 2014 року СБУ оприлюднила перші попередні результати розслідування катастрофи. Згідно з даними відомства, в тілах пасажирів були виявлені металеві предмети, що не є елементами конструкції літака. Серед інших версій, СБУ розглядало і версію, що літак був збитий ракетою "земля-повітря", але також розглядалася версія, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря".
 


30 березня 2015 року Міжнародна слідча комісія заявила, що розглядає як основну версію те, що літак був збитий з російського ракетного комплексу "Бук". На підтвердження своєї версії вони продемонстрували фільм, в якому зазначається, що ЗРК "Бук" перевозився по території України тягачем марки "Вольво", "віджатим" бойовиками в одного з донецьких підприємств.
 
 
Сьогодні, 17 липня, увесь світ згадує страшні події 2014 року, коли над Донецькою областю був збитий рейсовий пасажирський літак компанії Malaysia Airlines. Тоді загинули всі пасажири та екіпаж – загалом 298 осіб. Після років розслідування, цьогоріч влада Австрії та Нідерландів офіційно звинуватили Росію в цій авіакатастрофі. Путін, здається, забув про Boeing 777, втім "Велика сімка" нагадала йому про терористичний акт.
 
 
Понад 100 криміналістів із 20-ти країн розслідували справу малазійського Boeing 777. За два роки клопіткої роботи з упевненістю затвердили – літак збили самохідною установкою "Бук", яку привезли з території Росії. Гілберт Пауліссен, голова департаменту розслідувань поліції Нідерландів, заявив:
"Нині ми не сумніваємося, що висновки, які ми надали правдиві і ґрунтуються на конкретних фактах і доказах. Вони однозначно доводять, що літак рейсу MH17 був збитий "Буком" із поля біля Первомайська – території, яку контролювали проросійські бойовики, "Буком", яким привезли з РФ, а після атаки повернули на територію Росії."

Об'єднана слідча група проаналізувала тисячі документів і місць, з яких міг вестися обстріл. Однак так і не виявила слідів українського "Бука", який міг би збити малайзійський "Боїнг". Розслідування показало, що "Боїнг" був збитий ракетою серії 9М38, використовуваної в зенітно-ракетному комплексі "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, що контролювалася тоді сепаратистами самопроголошеної "ДНР". Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені як при розтині тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака. Доказів провини російської сторони на сьогодні настільки багато, що слідча комісія не бачить сенсу їх більше розглядати. На сьогоднішні день, 6 років по тому від дня трагедії МН17,  весь світ знає хто скоїв злочин і всім відомо ім'я головного злочинця цього вбивства, а також багатьох інших вбивств і злочинів, скоїних ним в світі. Але він і досі на свободі, багатий, не опальний і не покараний.
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Знищення російською імперією Запорозької січі
Історія
Знищення російською імперією Запорозької січі
3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Запорозької січі...
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
Історія
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
16 липня 1917 року на відкритому засіданні Центральної Ради Володимир Винниченко урочисто виголосив ІІ Універсал...
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
Історія
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля...
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
Історія
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
1 липня 1961 року у Сандрінгемі народилася Діана Френсіс Спенсер. Їй не судилося стати королевою Британії, але вона стала «королевою людських сердець»...
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
Історія
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
31 травня 1997 року підписано «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»...