Згідно з інформацією від журналіста Андрія Цаплієнка, СБУ здійснила обшук у колишнього намісника Києво-Печерської Лаври Павла.

Павло Лебідь отримав підозру за двома статтями Кримінального кодексу –161 (розпалювання міжрелігійної ворожнечі) та 436 (виправдання збройної агресії росії). Максимальне покарання за статтю 436 – позбавлення волі на строк до 3 років, за статтю 161 – позбавлення волі на строк до 5 років.

Також СБУ зібрала доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (справжнє ім'я Петро Дмитрович Лебідь, нар. 19 квітня 1961, село Борбин, Рівненщина) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України. Так СБУ перехопила розмову митрополита, де він радіє російським прапорам в Херсоні і розповідає як гарно окупанти "бомблять американські біолабораторії". Також Павло називає захід України "не Україною, а часткою Польші і Румунії".

В УПЦ заявляють, що наразі у будинку митрополита проводять обшуки. На 12:00 йому призначили допит, після якого буде вирішуватись питання про обрання міри запобіжного заходу, наразі він має домашній арешт.