Мін'юст виступив проти мажорів за кермом: у гонщиків-боржників вилучатимуть авто

В Україні почнуть забирати автомобілі у водіїв-боржників, які не сплачують штрафи за суттєве перевищення швидкості у межах міста. Про це розповів заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
Причиною такої радикальної позиції Мін'юсту стали нещодавні резонансні дорожньо-транспортні пригоди у Харкові. За попередніми даними правоохоронців, швидкість автомобілів в обох ДТП перевищила 180 км на годину. Тому відбирати автомобілі у водіїв-боржників, які перевищують швидкість, почнуть саме з Харкова.
Пізніше ініціативу продовжать і у столиці, а згодом і по всій Україні.
Граничною "цифрою реагування" Мін'юстом обрано перевищення швидкості у 150 км на годину. Вилученням автомобілів за наявності законних підстав займатиметься виконавча служба спільно з працівниками МВС.
"Колеги із МВС систематизували певну інформацію про порушників, які перевищують швидкість на значні цифри. Йдеться саме про стиль їзди у містах, а не на автошляхах", – розповів Гайченко.
Чиновник зазначив, що найчастіше такими порушниками є одні й ті самі люди. Якщо людина дозволяє собі їздити містом зі швидкістю понад 150 км/год, то вона має за це відповідати. Особливо за умови, що він не лише порушує швидкісний режим, а й не сплачує штрафи за такими перевищеннями.
"Водії з такою манерою пересування наражають на небезпеку звичайних громадян", - сказав чиновник.
На даний момент у Харкові таких "системних" порушників швидкісного режиму їзди налічується до 10 осіб, у Києві – до 30. Загалом по Україні – майже півтори сотні водіїв.
Раніше у Києві встановили єдиний швидкісний режим. З 1 листопада до 1 квітня максимально допустима швидкість руху дорівнює 50 км/год, крім ділянок, де допустима швидкість нижча. Зроблено це для безпеки руху у зимовий період.