[]

Міносвіти змінило правила оцінювання учнів 1-4 класів

Міносвіти змінило правила оцінювання учнів 1-4 класів

Міністерство науки та освіти України вводить вербальне і рівневе оцінювання учнів 1-4 класів установ загальної середньої освіти. Про це повідомляється на сайті профільного відомства.

У Міністерстві зазначають, що були затверджені методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів, а на заміну узагальненій бальній оцінці впроваджують вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці, яка також може сказати про рівень результату навчання.

Міносвіти вводяться поняття "вербальної оцінки" (оціночне судження) і "рівневої оцінки" (оціночне судження із зазначенням рівня результату). Нові види оцінок викладачі можуть висловлювати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендується визначати з урахуванням динаміки його досягнення і позначати буквами — "початковий" (П), "середній" (С), "достатній" (Д), "високий" (В).

Результати оцінки особистісних досягнень учнів у 1-4 класах у профільному міністерстві рекомендують висловлювати вербальною оцінкою, об'єктивних результатів навчання в 1-2 класах — вербальною оцінкою, у 3-4 класах — або вербальною, або рівневою оцінкою.

"У рекомендаціях зазначається, що оцінка є конфіденційною інформацією, доступною тільки для учня/учениці і його/її батьків (або осіб, які їх замінюють)", — додали в Міносвіти.

Отримання даних і формулювання суджень про результати навчання учнів 1-4 класів здійснюють в процесі формування оцінювання, за допомогою якого викладачі можуть відстежувати особистісний розвиток учнів і оволодіння навчальним досвідом. Також ці відомості можуть використовувати в процесі підсумкового оцінювання, коли співвідносяться навчальні досягнення учнів з обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Держстандартом або освітньою програмою.

У Міністерстві освіти закликають вести формувальні оцінювання з перших днів навчання в школі, а підсумковим оцінюванням підбивають результати успішності за календарний рік. У ході такого виду оцінювання викладачам рекомендують зіставляти навчальні досягнення учнів з очікуваними результатами навчання, визначеними в освітніх програмах установ з урахуванням орієнтовної рамки оцінювання.

Раніше Український Дощ писав, що Міносвіти змінило правила прийому до перших класів. Через пандемію COVID-19 Міністерство освіти заборонило під час прийому дітей до перших класів проводити різні вступні конкурси.

Нагадаємо, в Києві близько сотні шкіл можуть втратити директорів через рішення міськради. Депутати хочуть призначати в школи "своїх" людей для завоювання більшого електорату, і з 1 липня 2021 року 109 шкіл у Києві залишилися без директорів, яким не продовжили контракти і не знайшли заміну.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Освіта
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників...
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Освіта
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» запускає у Львові новий соціальний проєкт – університет третього віку «Протон», який надаватиме можливість безбар’єрного доступу до неформальної освіти людям віком 60+...
Понад 85% шкіл Львівщини відправлять на дистанційне навчання
Освіта
Понад 85% шкіл Львівщини відправлять на дистанційне навчання
У Львівській області понад 85% шкіл перевели на дистанційне навчання у зв’язку з початком дії карантинних обмежень «жовтої зони»...
На Київщині школи з невакцинованими вчителями закриють: онлайну не буде
Освіта
На Київщині школи з невакцинованими вчителями закриють: онлайну не буде
У Київській області школи закриють на карантин, якщо 80% вчителів не будуть вакциновані від коронавірусу...
Український учитель став лауреатом премії Global Teacher Award
Освіта
Український учитель став лауреатом премії Global Teacher Award
Учитель інформатики із Запоріжжя Олександр Жук став лауреатом премії Global Teacher Award...