[]

Міністр закордонних справ закликав закордонних українців допомогти

Міністр закордонних справ закликав закордонних українців допомогти

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав закордонних українців допомогти в пошуку й закупівлі обладнання та препаратів для боротьби з коронавірусом і посприяти протидії спробам послаблення санкцій проти Росії.

Про це він зазначив під час телефонної розмови з президентом Світового Конґресу Українців (СКУ) Павлом Ґродом, повідомляє пресслужба МЗС.

«Україна і закордонні українці складають одне тіло народу України, і в часи великих викликів збройної агресії РФ та пандемії коронавірусу потрібен новий рівень не лише діалогу, а й взаємодії МЗС зі Світовим Конґресом Українців, об’єднання зусиль у протидії подвійній агресії», - сказав Кулеба.

Міністр в першу чергу звернувся до провідників закордонного українства з проханням підтримати зусилля МЗС з допомоги громадянам України та їхнього повернення додому в умовах, коли через пандемію коронавірусу припинене регулярне транспортне сполучення.

Крім того мінінстр також попросив допомоги СКУ в пошуку та закупівлі медичних препаратів та обладнання, необхідних в умовах протидії поширенню коронавірусу. Міністр передав СКУ відповідний лист потреб України.

Він також наголосив, що нині Україна перебуває в умовах подвійної агресії — збройного нападу Росії, що триває, і пандемії коронавірусу, яка щойно розпочалася.

У цьому зв'язку Кулеба закликав провідників СКУ залучити мережу українства по всьому світу, аби протидіяти спробам РФ в умовах пандемії послабити санкції з «гуманітарних міркувань», адже вони можуть бути зняті лише після того, як Росія згорне свою агресію проти нашої держави.

Співрозмовники домовилися спільно працювати над розв’язанням візових питань, які виникають у зв’язку з запровадженням обмежувальних заходів через пандемію.

Крім того, у МЗС додали, що віцепрезиденти СКУ Стефан Романів та Андрій Футей, які були учасниками розмови, також підтримали формат тісного співробітництва з посольствами України для реалізації вищезазначених пріоритетів.

За словами Кулеби, «фейки, дезінформація та паніка можуть мати не менш руйнівні наслідки, ніж сам коронавірус». Співрозмовники погодилися, що в нинішніх умовах дуже важливо, аби українці всередині країни та за кордоном покладалися на офіційні джерела інформації, і домовилися сприяти розповсюдженню достовірної інформації.

Раніше Український дощ писав, що Союз українських організацій Австралії (СУОА) оголосив про утворення Спеціальної групи національної української спільноти з питань пандемії COVID-19.

[]
Теги
Схожi
Українська діаспора в Чехії пропонує допомогу співвітчизникам
Події
Українська діаспора в Чехії пропонує допомогу співвітчизникам
Представники української діаспори в Чехії пропонують допомогу співвітчизникам у боротьбі з пандемією коронавіруса...
СКУ закликає перейти до віртуальних богослужінь
Події
СКУ закликає перейти до віртуальних богослужінь
Свiтовий Конґрес Українців, в зв'язку з пандемією та запроваженням карантину, запрошує українців долучитися до богослужінь онлайн...
Українці діаспори запрошують долучитися до музичної ініціативи пластунів
Події
Українці діаспори запрошують долучитися до музичної ініціативи пластунів
Свiтовий Конґрес Українців запрошує долучитися до музичної ініціативи пластунів з Канади - співів онлайн...
СКУ закликає посилити санкції проти РФ
Події
СКУ закликає посилити санкції проти РФ
Свiтовий Конґрес Українців вважає грубим порушенням українського та міжнародного законодавства указ Путіна яким право володіння землею в окупованому Криму надається тільки росіянам...
Великобританія продовжить візи українцям
Події
Великобританія продовжить візи українцям
Посольство України у Великій Британії повідомило, що заблокованим у Великобританії українцям продовжать візи до 31 травня...