Міністр культури вважає недоречними штрафи за російську мову

Міністр культури та інформполітики України Олександр Ткаченко в інтерв'ю виданню ВВС розповів, що на поточний момент він не вважає доречними штрафи за використання недержавної мови у сфері обслуговування.
"Я завжди говорив, що в мене є застереження щодо одного пункту цього закону - мова про штрафи за порушення норм закону у сфері обслуговування. У 2018 році президент Порошенко видав указ про створення державної програми просування української мови. Якби це рішення було втілене і протягом цих років було б просування, безкоштовні курси української, ці штрафи були б до речі", - сказав Ткаченко.
Він зазначив, що на поточний момент "виставляти вперед штрафи - нібито ставити віз попереду коня".
"Самі розмови про штрафи призведуть тільки до суспільної напруги. Наскільки я знаю, наразі на розгляді Верховної Ради два законопроєкти, що стосуються відтермінування застосування цих штрафів. Подивимося, як буде тривати дискусія", - поділився Ткаченко.
Журналіст підкреслив, що якщо якийсь цих із законопроектів ухвалять, то Ткаченка почнуть звинувачувати в "зраді", на що той зазначив, що вже звик до цього.
"Варто мати чітку публічну позицію і її демонструвати, аргументувати і переконувати громадську думку в тому, що курс на українізацію, але м'яку українізацію - незмінний. Але для початку варто дати поштовх масовій популяризації української мови", - вважає міністр.
Він також нагадав, що на поточний момент уряд розробляє держпрограму, у рамках якої будуть проводити безкоштовні і доступні онлайн-курси з української мови. За словами міністра, цю програму можуть запустити вже в цьому році.
Раніше Український Дощ писав, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, що з 16 січня по 11 лютого 2021 року до нього звернулися 605 осіб зі скаргами щодо можливих порушень мовного законодавства у сфері обслуговування. За його словами, найбільше скарг і звернень надійшло від киян і жителів Київської області.
16 січня вступила в силу стаття 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з якою вся сфера обслуговування в Україні повинна працювати винятково державною мовою. Заклади, чиї співробітники порушать цю норму, можуть оштрафувати на суму від 5100 і 6800 грн.
...