[]

Міністерство освіти запропонувало зробити ЗНО з додаткових предметів платним

Міністерство освіти запропонувало зробити ЗНО з додаткових предметів платним

Міністерство освіти і науки запропонувало для громадського обговорення проєкт наказу, яким уточнюється порядок проведення ЗНО для випускників українських шкіл.

Відповідний акт міністерства, під назвою "Про затвердження змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, отриманих на основі повної загальної середньої освіти" опублікований на сайті МОН. Як повідомляє відомство, проєкт наказу покликаний привести цей Порядок у відповідність з законами "Про професійну перед вищими освіту" та "Про загальну середню освіту".

Документ уточнює категорії учасників ЗНО, а також впроваджує норми про особливості підготовки, проведення та визначення результатів ЗНО для випускників, які не вимагають рейтингового результату. Зокрема, результати державної підсумкової випускників, які не планують вступати до вузів, будуть визначатися без урахування рейтингової оцінки.

"Запропоновані міністерством зміни спрямовані на те, щоб зменшити витрати на організацію тестування осіб, які будуть проходити державну підсумкову атестацію у формі ЗНО і не вимагають визначення результату Оцінювання за рейтинговою шкалою 100-200 балів", - зазначає пресслужба Міносвіти.

Відомство уточнило, що до 21 грудня 2020 року приймає пропозиції та зауваження до зазначеного проєкту на спеціальну поштову адресу для зворотного зв'язку.

Планується, що учасники ЗНО за умови оплати отримають право пройти тестування з більшої кількості навчальних предметів, ніж встановлено Міністерством освіти і науки. В даний час це число обмежене 5-ма предметами.

"Після схвалення проєкту змін МОН спільно з "Українським центром оцінювання якості освіти" розробить відповідний порядок здійснення оплати за складання додаткових тестів. З огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь в платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року", - повідомляє видання.

Нагадаємо, нещодавно Європейський Союз у черговий раз застеріг український уряд від перегляду структури Міністерства освіти і науки, оскільки такий крок обнулить проведені раніше реформи.

Раніше Український Дощ писав, що діти з ОРДЛО та Криму зможуть безкоштовно навчатися на підготовчих курсах для українських вишів.

[]
Теги
Схожi
На Тернопільщині звільнили вчителя за проросійські погляди
Освіта
На Тернопільщині звільнили вчителя за проросійські погляди
Він розповідав дітям, що «Росія дбає про своє», а «російські війська на нашу територію не зайшли»...
В Україні створили сайт для популяризації дитячого читання
Освіта
В Україні створили сайт для популяризації дитячого читання
ГО «Форум видавців» створила інтерактивну платформу «Книгоманія» для дітей-читачів...
В Україні школи скасовують навчання в 10-11 класах:  що робити батькам
Освіта
В Україні школи скасовують навчання в 10-11 класах: що робити батькам
Частина шкіл уже повідомила батькам про те, що у них скасовується набір у 10-11 класи

...
17000 абітурієнтів провалили ЗНО з української: 27 балів зі 116
Освіта
17000 абітурієнтів провалили ЗНО з української: 27 балів зі 116
В Україні зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури провалило майже 8% абітурієнтів...
На Львівщині звільнили вчительку, яка погрожувала учню ножем
Освіта
На Львівщині звільнили вчительку, яка погрожувала учню ножем
Сама освітянка назвала свою витівку «жартом», який вирішила застосувати через некерованість класу...