Мільярдер Білл Гейтс порадив 5 найкращих книг 2021 року

Мільярдер Білл Гейтс порадив 5 найкращих книг 2021 року

Засновник Microsoft Білл Гейтс, підбиваючи підсумки 2021 року, опублікував у своєму блозі добірку з 5 книг, які варто було б почитати на новорічних святах. Він розповів, що у дитинстві любив наукову фантастику. За його словами, разом із співзасновником Microsoft Полом Алленом він міг годинами обговорювати перші три романи з циклу «Підстава» Айзека Азімова.

Він також прочитав усі книги Едгара Райса Берроуза та Роберта Хайнлайна. Особливо улюбленим у Гейтса був роман «Місяць – сувора господиня». У цих історіях він знаходить щось захоплююче, бо вони постійно стерали межі можливого.

"Коли я став старшим, я почав читати більше нехудожньої літератури. Мене, як і раніше, цікавили книги, в яких розглядалися наслідки інновацій, але мені здавалося важливішим дізнатися щось про наш реальний світ. Однак останнім часом мене знову тягне до тих книг, які я любив у дитинстві.

Цього року до мого списку святкового читання увійшли дві приголомшливі науково-фантастичні історії. Дія однієї відбувається на відстані майже 12 світлових років від нашого сонця, а дія іншої відбувається прямо тут, у США, але обидві змусили мене замислитися над тим, як люди можуть використовувати технології для вирішення проблем.

Я також включив у добірку пару нехудожніх книг про передові досягнення науки і роман, який змусив мене по-новому подивитись одну з найвідоміших постатей в історії", - розповів Гейтс.

"Тисяча мізків: нова теорія інтелекту" 

Автор: Джефф Гокінс

"Небагато тем так захоплюють уяву письменників-фантастів, як штучний інтелект. Якщо вам цікаво дізнатися більше про те, що може знадобитися для створення справжнього штучного інтелекту, ця книга пропонує цікаву теорію. Гокінс відомий як винахідник PalmPilot, але він десятиліттями розмірковував про зв'язок між нейронаукою та машинним навчанням. Кращого занурення в його думки, ніж ця книга, не знайти".

"Зломщиця коду: Дженніфер Дудна, редагування геному та майбутнє людської раси"

Автор: Уолтер Айзексон

"Система редагування генів CRISPR - одне з найкрутіших і, можливо, найбільш значущих наукових відкриттів останнього десятиліття. Я знайомий з нею завдяки своїй роботі у фонді — ми фінансуємо низку проєктів, які використовують цю технологію. Але я все одно дізнався багато нового з цієї всеосяжної та доступної книги про її відкриття, створену лауреатом Нобелівської премії біохіміком Дженніфер Дудна та її колегами. Айзексон робить хорошу роботу, висвітлюючи найважливіші етичні питання, пов'язані з редагуванням генів".

"Клара та Сонце"

Автор: Кадзуо Ісігуро

"Я люблю гарні історії про роботи, і роман Ісігуро про «штучного друга» для хворої дівчини не є винятком. Хоча дія роману відбувається у антиутопическом майбутньому, роботи є силою зла. Навпаки, вони є компаньйонами, щоб скласти людям компанію. Ця книга змусила мене задуматися про те, на що може бути схоже життя з суперрозумними роботами, і чи будемо ми ставитися до таких машин як до технологій або як чогось більшого".

"Хемнет"

Автор: Меггі О'Фаррелл

"Якщо ви шанувальник Шекспіра, вам сподобається цей зворушливий роман про те, як його особисте життя могло вплинути на написання однієї з найвідоміших його п'єс. О'Фаррелл побудувала свою історію на двох відомих нам фактах про "Барду": його син Гамнет помер у віці 11 років, а через кілька років Шекспір ​​написав трагедію "Гамлет". Мені особливо сподобалося читати про його дружину Анну, яка тут представлена ​​як майже надприродна постать".

"Проєкт Hail Mary"

Автор: Енді Вейєр

"Як і більшість людей, я вперше познайомився з творчістю Вейра завдяки Марсіаніну. Його останній роман — це дика історія про шкільного вчителя з природничих наук, який прокидається в іншій зоряній системі, не пам'ятаючи, як він туди потрапив. Решта історії присвячена тому, як він використовує науку та інженерну справу, щоб врятувати становище. Це захоплююче читання, і я прочитав усю книгу за один вікенд".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Міністерка культури Німеччини виступила проти бойкоту російської культури
Культура
Міністерка культури Німеччини виступила проти бойкоту російської культури
Чиновниця висловилася проти скасування російської спадщини у Європі...
У Міносвіти і науки хочуть виключити російських поетів і письменників  зі шкільної програми
Культура
У Міносвіти і науки хочуть виключити російських поетів і письменників зі шкільної програми
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що це питання є дуже чутливим, оскільки в Україні немає родин, які не постраждали б від російської агресії...
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Культура
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Запрошення українського оркестру на Мадридський саміт у той час, як український народ відважно протистоїть російській агресії, є сильним жестом підтримки з боку Іспанії...
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Культура
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Українці у понад 40 країнах одночасно виконали пісню «Ой, у лузі червона калина», головна локація була у центрі Львова...
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Культура
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Відома оперна прима російського походження публічно засудила повномасштабне російське вторгнення в Україну і заявила про тимчасове завершення своєї кар'єри ...