Мільярдер Білл Гейтс порадив 5 найкращих книг 2021 року

Мільярдер Білл Гейтс порадив 5 найкращих книг 2021 року

Засновник Microsoft Білл Гейтс, підбиваючи підсумки 2021 року, опублікував у своєму блозі добірку з 5 книг, які варто було б почитати на новорічних святах. Він розповів, що у дитинстві любив наукову фантастику. За його словами, разом із співзасновником Microsoft Полом Алленом він міг годинами обговорювати перші три романи з циклу «Підстава» Айзека Азімова.

Він також прочитав усі книги Едгара Райса Берроуза та Роберта Хайнлайна. Особливо улюбленим у Гейтса був роман «Місяць – сувора господиня». У цих історіях він знаходить щось захоплююче, бо вони постійно стерали межі можливого.

"Коли я став старшим, я почав читати більше нехудожньої літератури. Мене, як і раніше, цікавили книги, в яких розглядалися наслідки інновацій, але мені здавалося важливішим дізнатися щось про наш реальний світ. Однак останнім часом мене знову тягне до тих книг, які я любив у дитинстві.

Цього року до мого списку святкового читання увійшли дві приголомшливі науково-фантастичні історії. Дія однієї відбувається на відстані майже 12 світлових років від нашого сонця, а дія іншої відбувається прямо тут, у США, але обидві змусили мене замислитися над тим, як люди можуть використовувати технології для вирішення проблем.

Я також включив у добірку пару нехудожніх книг про передові досягнення науки і роман, який змусив мене по-новому подивитись одну з найвідоміших постатей в історії", - розповів Гейтс.

"Тисяча мізків: нова теорія інтелекту" 

Автор: Джефф Гокінс

"Небагато тем так захоплюють уяву письменників-фантастів, як штучний інтелект. Якщо вам цікаво дізнатися більше про те, що може знадобитися для створення справжнього штучного інтелекту, ця книга пропонує цікаву теорію. Гокінс відомий як винахідник PalmPilot, але він десятиліттями розмірковував про зв'язок між нейронаукою та машинним навчанням. Кращого занурення в його думки, ніж ця книга, не знайти".

"Зломщиця коду: Дженніфер Дудна, редагування геному та майбутнє людської раси"

Автор: Уолтер Айзексон

"Система редагування генів CRISPR - одне з найкрутіших і, можливо, найбільш значущих наукових відкриттів останнього десятиліття. Я знайомий з нею завдяки своїй роботі у фонді — ми фінансуємо низку проєктів, які використовують цю технологію. Але я все одно дізнався багато нового з цієї всеосяжної та доступної книги про її відкриття, створену лауреатом Нобелівської премії біохіміком Дженніфер Дудна та її колегами. Айзексон робить хорошу роботу, висвітлюючи найважливіші етичні питання, пов'язані з редагуванням генів".

"Клара та Сонце"

Автор: Кадзуо Ісігуро

"Я люблю гарні історії про роботи, і роман Ісігуро про «штучного друга» для хворої дівчини не є винятком. Хоча дія роману відбувається у антиутопическом майбутньому, роботи є силою зла. Навпаки, вони є компаньйонами, щоб скласти людям компанію. Ця книга змусила мене задуматися про те, на що може бути схоже життя з суперрозумними роботами, і чи будемо ми ставитися до таких машин як до технологій або як чогось більшого".

"Хемнет"

Автор: Меггі О'Фаррелл

"Якщо ви шанувальник Шекспіра, вам сподобається цей зворушливий роман про те, як його особисте життя могло вплинути на написання однієї з найвідоміших його п'єс. О'Фаррелл побудувала свою історію на двох відомих нам фактах про "Барду": його син Гамнет помер у віці 11 років, а через кілька років Шекспір ​​написав трагедію "Гамлет". Мені особливо сподобалося читати про його дружину Анну, яка тут представлена ​​як майже надприродна постать".

"Проєкт Hail Mary"

Автор: Енді Вейєр

"Як і більшість людей, я вперше познайомився з творчістю Вейра завдяки Марсіаніну. Його останній роман — це дика історія про шкільного вчителя з природничих наук, який прокидається в іншій зоряній системі, не пам'ятаючи, як він туди потрапив. Решта історії присвячена тому, як він використовує науку та інженерну справу, щоб врятувати становище. Це захоплююче читання, і я прочитав усю книгу за один вікенд".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
74-річний Елтон Джон заразився на COVID-19
Культура
74-річний Елтон Джон заразився на COVID-19
Володар п'яти премій «Греммі», командор Ордену Британської імперії заразився коронавірусом і змушений був перенести концерти у США...
На Львівщині знімуть фільм про євреїв під час Другої світової війни за 4 мільйони євро
Культура
На Львівщині знімуть фільм про євреїв під час Другої світової війни за 4 мільйони євро
Сюжет фільму оснований на реальних подіях, які відтворюють життя єврейської родини з ґетто під час років Другої світової війни...
Художній музей в Одесі не носитиме ім'я Ройтбурда, не вистачило голосів
Культура
Художній музей в Одесі не носитиме ім'я Ройтбурда, не вистачило голосів
За результатами млявого громадського обговорення ініціативу підтримали 120 осіб, проти висловилися 182. Загалом облдержадміністрація отримала 302 звернення...
Видатному композитору Ігорю Покладу вручено орден Держави і звання Героя України
Культура
Видатному композитору Ігорю Покладу вручено орден Держави і звання Героя України
«Ваші пісні звучать в усьому світі. Ці композиції належать до найкращих перлин національного духовного надбання», - сказав Зеленський...
Зірка «Метрополітен-Опера» Людмила Монастирська співає народних пісень для задоволення
Культура
Зірка «Метрополітен-Опера» Людмила Монастирська співає народних пісень для задоволення
Людмила Монастирська – солістка Національної опери України, лауреатка Національної премії ім. Шевченка, народна артистка України...