Міграційна служба США залишилась без грошей?

Міграційна служба США залишилась без грошей?

У середині травня Служба з громадянства та імміграції США (US Citizenship and Immigration Services – USCIS) звернулась до Конгресу із запитом виділити 1.2 мільярди доларів. Інакше урядова агенція, що належить до Міністерства внутрішньої безпеки США, залишиться без фінансування до кінця літа.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що причиною такої складної фінансової ситуації є зменшення кількості заявників на отримання віз та дозволів на постійне проживання, «зелених карток». В результаті до агенції надходить менше коштів із сервісних зборів, які сплачуються такими заявниками. Наразі USCIS не оприлюднювала дані про те, скільки заявок на отримання віз і грін-карт було отримано з початку пандемії, але визнають, що їхня кількість сильно скорочується.

Адже, на відміну від інших урядових агенцій, USCIS майже не отримує федерального фінансування із грошей платників податків і залежить від зборів заявників, які подаються на візи, дозволи на роботу, грін-карти і громадянство США. Прогнозується, що кількості охочих отримати ці документи до вересня впаде на 61%.

Зазначається, що наприкінці квітня президент Дональд Трамп оприлюднив указ про призупинення імміграції до США. Він стосується заявників на отримання «зеленої картки» та частини імміграційних віз. Обмеження триватиме 60 днів і не поширюватиметься на тимчасових працівників. Президент пояснив, що метою такого обмеження є захист робочих місць в США.

Крім того, видання The New York Times повідомило, що Трамп розглядає також заборону на видачу робочих віз для висококваліфікованих працівників H-1B і для сезонних працівників H-2B visas, а також заборонити іноземним студентам залишатись у країні й працювати протягом трьох років після закінчення навчання.

Експертка американського Інституту міграційної політики Сари Пірс додає:

«Є одна цікава деталь у зверненні агенції до Конгресу. З початку роботи адміністрації Трампа агентство отримує менше заявок на отримання віз - їхня кількість зменшилася майже на 900 тисяч. Тож їхній бюджет уже був у кризовому стані протягом довгого часу. Було нескладно передбачити, що вони звернуться до Конгресу за допомогою».

Водночас, Джессіка Вон, директорка політичних досліджень Центру міграційних досліджень, зазначає, що брак коштів пов'язаний також із рішеннями попередньої адміністрації.

«За часів адміністрації Обами отримувачам імміграційних віз в рамках програми DACA було дозволено заплатити половину суми збору. Прохачі притулку отримують свої візи безкоштовно. США зіткнулися з сотнями тисяч петицій про надання притулку від людей, які прибували на південно-західний кордон під час імміграційного кризи в останні кілька років», - зазначила Вон.

Зазначається, що обмеження легальної та нелегальної імміграції до США належить до передвиборчих обіцянок Дональда Трампа. Він послідовно виступав проти так званої "ланцюгової міграції" для родичів та диверсифікаційної лотереї "зелена картка".

Раніше Український дощ писав, що незважаючи на те, що зниження ВВП Японіїї в першому кварталі 2020 року виявилося меншим, ніж очікувалося, країну все одно очікуює найгірший спад у післявоєнній історії.

Теги
Схожi
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....