Міграційна криза: Лукашенко виступив з новими звинуваченнями на адресу ЄС та Німеччини

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко звинуватив Європейський союз та Німеччину у відмові обговорювати його пропозицію щодо врегулювання міграційної кризи на кордоні. Він знову зажадав від ЄС прийняти 2000 мігрантів, відкривши їм гуманітарний коридор через Польщу до Німеччини. У Берліні знову назвали цю пропозицію «неприйнятною», а лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала лідерів ЄС не вести діалог із Лукашенком.
Польська прикордонна служба зупинила нову спробу прориву мігрантів через кордон. Група з майже 150 осіб у ніч проти понеділка, 22 листопада, зробила спробу нелегально прорватися через білорусько-польський кордон на територію Євросоюзу на ділянці застави в Дубичі-Церківні. Дії мігрантів контролювали білоруські спецслужби, йдеться у повідомленні польської прикордонної служби у Twitter.
«Я чекаю, коли ЄС відповість на запитання щодо двох тисяч біженців», - заявив Лукашенко.
У понеділок, 22 листопада, на зустрічі з губернатором Гродненської області Володимиром Караником білоруський правитель звинуватив ЄС у відмові від взаємодії з офіційним Мінськом у врегулюванні міграційної кризи на кордоні.
«Я чекаю, коли ЄС відповість на запитання щодо двох тисяч біженців. А в нас у цьому таборі близько двох тисяч біженців. Я просив, щоб вони (Євросоюз і, зокрема, Німеччина) їх забрали. Вони сказали, що Меркель мені пообіцяла, на рівні Євросоюзу розглянуть цю проблему. Так навіть не розглядають», — цитує слова Лукашенка державне агентство БелТА.
За твердженнями диктатора, деякі «контактні особи» в ЄС із міграційної проблеми «не виходять на контакт» із главою білоруського МЗС Володимиром Макеєм. Лукашенко пригрозив закрити в'їзд до Білорусі представникам ЄС, зазначивши: «Ми самі впораємося з цими людьми, якщо їхня Німеччина не забере до себе. (…) Нам подітися нікуди. Але ми маємо вимагати від німців, щоб вони їх взяли».
Минулого тижня відбулися дві телефонні розмови між Лукашенком та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Білоруський диктатор, якого ЄС не визнає президентом країни і звинувачує у штучному створенні міграційної кризи на кордонах, запропонував європейцям створити гуманітарний коридор для двох тисяч біженців, які перебували у стихійному таборі біля прикордонного переходу «Кузня – Брузги», повідомила пізніше Наталія Ейсмонт, речниця Лукашенка.
Влада Німеччини відразу ж категорично відкинула цю пропозицію. Цього понеділка на нову заяву Лукашенка відреагував офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт.
"Ідея створення гуманітарного коридору до Німеччини для 2000 мігрантів - і ми (...) про це сказали минулого тижня - не є прийнятним рішенням ні для Німеччини, ні для Євросоюзу", - зазначив Зайберт.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала лідерів ЄС уникати контактів із Лукашенком, назвавши «дивним» факт переговорів із ним Ангели Меркель.
«Який діалог можна вести, коли люди ув'язнені і щодня піддаються тортурам? Справжній діалог може розпочатися лише тоді, коли всіх політичних в'язнів буде звільнено, а насильство припиниться», — цитує France-Presse слова, сказані Тихановською на міжнародній онлайн-конференції щодо ситуації в Білорусі.
Екскандидатка у президенти наголосила, що розуміє «гуманітарні мотиви» канцлера Німеччини, яка пішла на переговори з Лукашенком.
"Але, як білорусці, з погляду білорусів це здалося дуже дивним", - зазначила Тихановська.
В онлайн-конференції, організованій з Відня, взяли участь канцлер Австрії Александр Шалленберг, а також глави МЗС Німеччини, Польщі, Естонії, Словаччини та Словенії, яка цього півріччя головує в ЄС.
«Сьогодні я попросила європейських міністрів утриматися від будь-яких контактів із (білоруським) режимом доти, доки для цього не складуться необхідні умови», — цитує AFP заяву Тихановської на конференції у Відні.
Український Дощ писав раніше, що у Олександра Лукашенка підрахували кількість біженців на території Білорусі.