[]

Метод «кавового сну». Як він працює?

Метод «кавового сну». Як він працює?

Здається, що кава і сон - речі несумісні. Але вчені з'ясували зворотне. Розповідаємо, як працює метод «кавового сну» і чому він допоможе вам стати менш втомленим і сонним.


Що таке кавовий сон і як він працює?

Деякі люди намагаються не пити кавові напої ввечері, тому що це заважає їм заснути. Але що, якщо кава і сон в тандемі стануть новим засобом, який допоможе вам підбадьоритися?

У міру того, як ви засинаєте, аденозин зв'язується з рецепторами в голові і уповільнює нервову активність, змушуючи вас йти в обійми Морфея. Кофеїн же, навпаки, блокує аденозин і сам захоплює ці рецептори. Робота ваших нервових клітин прискорюються, і ви відчуваєте себе більш бадьорим, ніж раніше. Тобто все зводиться до балансу хімічних речовин, що циркулюють в мозку під час сну.

Процедура кавового сну

Метод кавового сну полягає в тому, що ви випиваєте каву (150-200 мг) і потім лягаєте подрімати на 15-20 хвилин. А коли прокидаєтеся - відчуваєте себе набагато енергійніше, ніж раніше. Здається, простіше простого! І це насправді так, але у процедури є свої тонкощі.

Перше - не варто пробувати метод кавового сну в другій половині дня (якщо вночі ви все ще плануєте поспати). В ідеалі все має відбутися як мінімум за 6 годин до відходу до сну. Тому що, якщо випити кави пізніше, - є ймовірність збити режим. І так, зараз ви отримаєте те, що хочете (бадьорість), але ввечері за це доведеться розплачуватися.

Друге - лягати спати потрібно відразу, як тільки спорожніє чашка. Кофеїн починає діяти приблизно через 30 хвилин після того, як ви його вип'єте, тому щоб метод спрацював, потрібно встигнути заснути до того, як він добереться до мозку.

І третє - не забудьте прокинутися! Сон довше 20 хвилин, швидше за все, встигне ввести вас у фазу глибокого сну. А це загрожує більш важким пробудженням і «затуманеним» станом. Загалом буде зовсім протилежний ефект від того, який ви хочете.

Чи можна замінити каву чаєм?

Якщо з якоїсь причини кави ви пити не можете, його можна замінити на чай. Так як успіх процедури залежить від кофеїну, а не самої кави (а як ми знаємо, в чаї кофеїну іноді навіть більше!). Плюс в ньому міститься L-теанин - з'єднання, яке разом з кофеїном допомагає прокинутися, але при цьому не відчувати нервозність.

Чи всім підійде цей метод?

Дослідження в області кавового сну показують, що метод дійсно робочий. Однак успіх залежить від того, наскільки швидко ви можете заснути (і зробити це вдень). Крім того, менш ефективним кавовий сон буде для тих, хто звик пити каву і чай протягом усього дня. Так як у людей з кофеїновою залежністю сформувалася толерантність до цієї речовини, а це трохи зменшує успіх процедури.

У будь-якому випадку, спробувати метод кавового сну варто. На війні усі засоби хороші. А коли воюєш з власною втомою - і поготів.

[]
Теги
Схожi
Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі
Здоров'я
Експерти назвали найкращий раціон харчування в світі
Середземноморський стиль харчування назвали найкращою дієтою у світі. Такої думки дотримуються американські експерти з харчування...
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Здоров'я
Чорнослив: повелитель травлення та зміцнювач кісток
Вживання десяти-дванадцяти чорносливин в день гарантує збільшення мінеральної щільності кісток...
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Здоров'я
Суперсила йогуртів, про яку ми не знали
Виявлені в йогурті і кефірі молекули пробіотиків борються з наслідками захворювання нового небезпечного штаму Covid-19...
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Здоров'я
Як потрібно їсти рис, щоб при цьому ще й худнути? ⁣⁣
Бажаючі схуднути часто запитують дієтологів, чи можна Їсти рис при схудненні Виявляється можна, але треба врахуваті деякі нюанси...
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще  п'ять унікальних властивостей
Здоров'я
Користь від кориці: боротьба із зайвою вагою та ще п'ять унікальних властивостей
Колись корицю прирівнювали по цінності до золота: за 1 унцію прянощі давали стільки ж дорогоцінного металу. Часи змінилися, але дивовижні властивості кориці як і раніше актуальні...