Мер Тернополя відповів послу Ізраїлю про Шухевича

Мер Тернополя відповів послу Ізраїлю про Шухевича

Міський голова нагадав, що в керівництві УПА були євреї, а сам Шухевич із сім'єю ховав вдома від нацистських переслідувань єврейську дівчинку.

Мер Тернополя Сергій Надал заявив, що посол Ізраїлю в Україні, який виступив з протестом проти присвоєння імені Романа Шухевича тернопільському стадіону, став заручником "радянської історіографії".

Про це Надал написав на своїй сторінці у Facebook.

""Свобода народам! Свобода людині!" - це ключове гасло боротьби українських повстанців. Українська Повстанська Армія і її головнокомандувач Роман Шухевич воювали не тільки за свободу українського народу, а й за свободу інших поневолених і пригноблених народів нацистським і комуністичним режимами. І євреї тих часів це добре розуміли. Тому приєднувалися до УПА, допомагали і підтримували повстанців", - написав Надал.

Він нагадав ізраїльському послу і іншим особам, які стали "заручниками радянської історіографії", що в Українській Повстанській Армії воювали представники різних народів, а серед лідерів українських повстанців були і євреї. Зокрема, це - Лейба-Іцик Добровський, відданий працівник політичного відділу УПА, Лазар і Мойсей Орехово-Штейн, які були українськими повстанцями та входили в шану відомого курінного Кори.

Надал також нагадав, що сім'я Шухевича з вересня 1942 по лютий 1943 ховала в своєму будинку від переслідування нацистами сусідську єврейську дівчинку Ірину Райхенберг. Пізніше Шухевич, використовуючи свої можливості, допоміг з виготовленням для дівчинки нових документів на ім'я українки і переправив її в безпечне місце.

"У цілому, за даними Гестапо, представники ОУН і УПА неодноразово допомагали переховуватися євреям і виготовляли для них документи. Тобто, була налагоджена діюча система українських повстанців з порятунку євреїв. Тому десятки українських націоналістів стали Праведниками світу. Це також підтверджують радянські документи і навіть документи держави Ізраїль", - йдеться в повідомленні.

Надал наголосив, що радянську пропаганду взяла на озброєння сучасна Росія. Однак, відкриті архіви КДБ УРСР, на його думку, зможуть переконати посла в зворотному.

"Ми можемо дискутувати, але рішення міської ради Тернополя про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича не буде скасовано. Кожна країна шанує своїх героїв", - резюмував Надал, додавши, що без цього нація не має майбутнього.

На фото нижче Ірина Райхенберг.
 
Цю єврейську дівчинка врятував від гестапо Роман Шухевич, підробивши документи і сховавши її в монастирі.
Так, саме той Шухевич що був Головнокомандуючим УПА.
 
У 2017 році в Україні було перейменовувано пароплав на честь Романа Шухевича. На заході був присутній Володимир Гуща, син врятованої родиною Шухевич еврейки Ірини Рахенберг.
 

Нагадаємо, що раніше Ізраїль засудив перейменування стадіону в Тернополі на честь Шухевича. Посол Ізраїлю звернувся до МЗС України, міськради Тернополя і ОП з вимогою негайно скасувати рішення про перейменування.

Сьогодні в МЗС відповіли посольству Ізраїлю, що питання національної пам'яті українського народу - один з пріоритетів державної політики України, а дискусіями про історичні особистості нехай займаються історики.

Теги
Схожi
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
Україна
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар...
До будинку мера Києва Кличка прийшли з обшуками
Україна
До будинку мера Києва Кличка прийшли з обшуками
У будинок мера Києва Віталія Кличка з обшуком прийшли правоохоронці...
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Україна
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Російські ЗМІ палають гнівом і протестами: український депутат Олексій Гончаренко розповів історію Кубані та заявив про історичні права України на цю територію...
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Україна
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Камера оснащена, зокрема, холодильником, мікрохвильовкою, телевізором, стаціонарним телефоном, WiFi, кнопкою для екстреного виклику охорони, санвузолом та відеокамерою...
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
Україна
Вінниця отримала міжнародну нагороду – Почесну відзнаку Ради Європи
17 травня міському голові Сергію Моргунову її вручила членкиня Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Юлія Овчинникова....