[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Медведчук судиться із журналістами через Стуса

Медведчук судиться із журналістами через Стуса

Народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук подав судовий позов проти інтернет-видання “Букви”, бо йому не сподобалася замітка про фільм “Заборонений”. У картині йдеться про останні роки життя поета Василя Стуса.

Про це повідомив шеф-редактор видання Данило Романчук.

“Причина звернення до суду – публікація “Букв” про вирізану сцену з фільму про Василя Стуса, де фігурує Медведчук, який виступав адвокатом Стуса у 1980 році”, – розповів журналіст.

За словами Романчука, народному депутатові не сподобалося речення: “Медведчук у ході судового розгляду порушив адвокатську етику, визнавши провину свого підзахисного за нього самого”.

Представник позивача в суді стверджує, що Медведчук вів справу відповідно до чинного на той час законодавства і пропонує “задуматися, чи міг рядовий адвокат у той час протистояти системі”?

Судове засідання у справі відбудеться в Подільському суді 13 лютого.

Нагадаємо, картина “Заборонений” розповідає про боротьбу Василя Стуса, а також про спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з в’язниці на свободу.

Фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року. У серпні 2018 року навколо фільму вибухнув скандал: зі сценарію була вирізана сцена суду над поетом. Суд проходив за зачиненими дверима, Стуса в порушення процедури видалили із зали суду і позбавили останнього слова.

Замість того, щоб протистояти звинуваченням, адвокат Медведчук заявив, що згоден з думкою прокурора про вчинення Стусом антирадянських злочинів. При цьому позиція Стуса була протилежною, своєї провини він не визнавав, що не завадило Медведчуку фактично зробити це за свого підзахисного.

У підсумку Стусові присудили 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Поет помер 4 вересня 1985 року в таборі “Перм-36” поблизу села Кучино Пермської області (Росія). Напередодні, 27 серпня, Стус оголосив голодування в карцері.

За словами продюсера фільму Артема Денисова, сцени з Медведчуком прибрали з фільму через необхідність скоротити хронометраж, який становив 180 хвилин замість заявлених ста.

Режисер картини Роман Бровко заявив, що з Медведчуком у сюжеті фільм нібито не взяли б у прокат великі дистриб’юторські компанії. Окрім того, Бровко послався на прохання Дмитра Стуса, сина поета, який пізніше це спростував.

За версією актора Геннадія Попенка, чий пост у Facebook став початком цієї публічної історії, сцени з адвокатом Стуса вирізали після “дзвінка з адміністрації Медведчука” – продюсер фільму це заперечує.

Після хвилі громадського обурення кадри з Медведчуком повернули у стрічку.

Нагадаємо, Медведчук також веде судовий процес проти журналіста Вахтанга Кіпіані, вимагаючи заборонити поширення його книги “Справа Василя Стуса” і спростувати “недостовірну інформацію, викладену в книзі”.

“Український дощ” писав, що 6 лютого партія ОПЗЖ, яку очолює Медведчук, проголосувала у ВР за скасування закону про середню освіту, котрий з вересня 2020 року переводить навчання у школах на українську мову. Проте більшість парламентарів не підтримали цю антиукраїнську постанову.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Політика
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Відразу дві слідчі установи викликали 3 квітня народного депутата Гео Лероса на допит, СБУ та ДБР.  Лерос, який оприлюднив компроментуючі відеозаписи з братом голови ОПУ Денисом Єрмаком, не прийшов на допит в СБУ, а Єрмак побував у НАБУ....
Україна допоможе багатостраждальній Італії
Політика
Україна допоможе багатостраждальній Італії
«Українські фахівці отримають неоціненний досвід, допоки в нас немає піку хвороби. І повернуться, коли будуть найбільш потрібні вдома. Цей досвід не можна нічим замінити», – наголосив президент України....
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
Політика
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
На офіційному інтернет-представництві Президента з’явилася петиція про звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності голови ОПУ...
До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналася і Україна
Політика
До санкцій ЄС проти Білорусі приєдналася і Україна
Санкції Європейського Союзу проти Білорусі було введено у 2004 році за утиски білоруських опозиційних політиків. Україна приєдналася до цих сакцій, підписавши відповідний документ, що опублікований на сайті ЄС....
70% не задоволені «втіленням мирного плану» на Донбасі
Політика
70% не задоволені «втіленням мирного плану» на Донбасі
До президента Зеленського позитивно ставиться 46% українців, нейтрально – 33%, негативно – 21%. До голови ОПУ Єрмака мають прихильність тільки 6%...