Масандру продали дочірній компанії банку «Росія» майже за 73 млн доларів

Масандру продали дочірній компанії банку «Росія» майже за 73 млн доларів

В окупованому Криму продали "Масандру" - найбільший винзавод на півострові. 100% акцій підприємства майже за 73 млн доларів придбала дочірня компанія банку "Росія". Про це повідомляють Крим.Реалії.

Зазначається, що "Масандру" викупило ТОВ "Південний проєкт". На аукціоні стартова ціна склала 5,3 млрд рублів, в результаті винзавод продали за 5,327 млрд рублів або майже за 73 млн доларів.

ТОВ «Південний проєкт» зареєстровано в Санкт-Петербурзі і на 99,9% належить АТ «Акціонерному банку «Росія». У грудні 2017 року ця ж компанія викупила кримський завод шампанських вин "Новий світ".

Основним акціонером і колишнім головою ради директорів банку «Росія» є Юрій Ковальчук, якого ЗМІ називають «касиром Путіна». Після анексії Криму Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Ковальчука. Банк «Росія» наразі працює на півострові, він теж перебуває під санкціями.

До об'єднання "Масандра" входять дев'ять заводів первинного і вторинного виноробства, а також три самостійних заводи. В 1988 році була занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найбільша скарбниця вин за їх численність та унікальність. "Масандра" є одним з найбільших підприємств України та Європи з вирощування винограду та виробництва високоякісних марочних вин.

У Міністерстві з питань реінтеграції та окупованих територій України назвали «фіктивним» аукціон з продажу 14 грудня кримського винзаводу «Масандра» структурам Банку «Росія». Сам факт продажу підприємства в міністерстві вважають приводом для запровадження нових санкцій.

«Приватизація» концерну, який, крім значних виробничих активів, володіє унікальною колекцією вин і традиціями виноробства, відбулася за ціною, що мінімально перевищує стартову. Це є ознакою заздалегідь узгодженого результату і фіктивного характеру «аукціону». Крім «Південного проєкту», на «аукціон» заявилася тільки одна компанія, зареєстрована в Москві, зі статутним капіталом, що становить еквівалент близько 135 доларів США», – зазначають у міністерстві.

Голова відомства Олексій Резніков нагадав, що «з точки зору права ці дії є злочином».

«Жодна із серйозних компаній, яка насправді могла бути зацікавлена в модернізації та розвитку підприємства, участь у цьому театрі абсурду не взяла. «Масандру» передали структурі банку «Росія». Цей банк, як і його основні публічні бенефіціари, перебувають під міжнародними санкціями з березня 2014 року, ще до початку збройної агресії на Донбасі. Тобто «Масандру» захопили ті, кого вважають натхненниками окупації Криму. І зараз вони розтягують Крим по шматках. Раніше ця сама структура і за такою ж схемою – через імітацію аукціону – отримала контроль над заводом «Новий світ». Це створює ризики для «Масандри», яка є частиною культурної спадщини України та українського Криму. Підприємство може бути знищене, а цінні активи просто розкрадуть. За все це доведеться відповідати», – цитує Резнікова пресслужба відомства.

Мінінстр зазначив, що Мінреінтеграції вживатиме відповідних заходів до осіб, які причетні до організації аукціону. Відомство має намір ініціювати національні санкції, судове переслідування, у тому числі в міжнародних судах, звертатися до міжнародних партнерів про внесення винних до санкційних списків, ініціювати посилення міжнародних санкцій.

«Усі наявні у відкритих джерелах документи (протоколи, заявки, біографії керівництва так званого міністерства в Криму, який організував це) вже у нас. Санкційний пакет уже готується», – додав Резніков.

У МЗС України продаж кримського заводу "Масандра" назвали «юридично нікчемним».

Раніше Український Дощ писав, що вино El Capitan Pinot Gris українського бренду 46 Parallel відзначили на престижному Міжнародному конкурсі Concours Mondial de Bruxelles 2020. Вино визнане одним із кращих серед 8500 вин із 46 країн-виробників.

На міжнародному винному конкурсі USA Wine Raiting в категорії Sparkling Wine Україну представила компанія Artwinery (раніше Артемівський завод шампанських вин). Українські ігристі вина завоювали 6 срібних медалей.

Теги
Схожi
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Економіка
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Статки всіх українців зі списку Forbes оцінюються у 18,9 млрд доларів, 40% цієї суми - у Ріната Ахметова...
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Економіка
Українці в березні рекордно збільшили продаж готівкової валюти
Обсяг продажу населенням валюти в березні 2021 року вперше перевищив 1,72 млрд грн, збільшившись на третину у порівнянні з лютим...