Марків вже на Батьківщині: після років ув'язнення воїн ступив на рідну землю (відео)

Марків вже на Батьківщині: після років ув'язнення воїн ступив на рідну землю (відео)

Старший сержант батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького Віталій Марків у середу повернувся до України. 

Вдень літак, який вилетів з Мілана, сів у київських "Жулянах".

Марків вийшов з прапором України та у формі Нацгвардії.

Його зустрічали оплесками. Очі бійця були сповнені сльозами, коли він заспівав в аеропорту гімн України.

"Моє звільнення - це перемога України над підлістю і фальшю інформаційної війни російського окупанта. Я повернувся, щоб боротися за українську незалежність і суверенітет. Упевнений, що ми переможемо, адже з нами Бог і з нами правда."- заявив після звільнення апеляційним італійським судом нацгвардеец Віталій Марків

Напередодні суд в Мілані розглянув апеляцію українця на вирок про 24 роки в'язниці та повністю виправдав Марківа. 

"Вітаю, Україно. Вітаю, шановні співвітчизники та побратими", - сказав Віталій.

За його словами, для нього цей день - найважливіша перемога проти підлості пропаганди, "яка мала на меті не тільки зганьбити цілісність, гідність та честь України, але і всього українського народу".

"Я дав собі обіцянку вистояти заради тих героїв, які віддали життя та які борються за незалежність", - додав він.

Також він відзначив, що разом з адвокатами розглядає можливість компенсацій від відповідальних за три роки його ув'язнення, "які намагалися зганьбити" не лише Нацгвардію, а й всю Україну.

Віталій Марків розповів, що планує продовжити службу у Нацгвардії.

Після короткого підходу до преси Віталія зустріли товариші з батальйону імені Кульчицького.

Готувався до найгіршого

"Не віриться. Я готувався до найгіршого, але сподівався на найкраще. У мене було одне бажання та надія, щоб італійський суд дійсно відстоював правову сторону", - розповів Віталій Марків "Радіо Свобода" після звільнення.

Він подякував всім, хто підтримував його у в'язниці, а також зізнався, що не має зла на італійців, адже, на його думку, не всі вони погоджувалися з рішенням суду.

Так само він каже про нормальне ставлення до журналістів, хоча саме через ЗМІ почала розкручуватися його справа.

"Я принципово не називаю імені особи, яка написала статтю про мене (Мова про статтю однієї італійської журналістки, через яку почалось слідство. - ред.). Але є приклад українських та закордонних журналістів, які писали правду і зацікавилися: якщо він такий, як його хочуть представити - "запеклий ворог журналістів" - то чому тоді факти не відповідають цьому?" - запитав нацгвардієць.

Віталій Марків додав, що планує продовжувати військову кар'єру і бачить своє майбутнє в Україні.

Чи буде займатися політикою, він не уточнив.

Водночас не виключив, що ще побуває в Італії, оскільки вважає себе повністю виправданим там. Хоча й буде ретельно перевіряти, чи не відкрили на нього "ще одну видуману справу".

Історія справи Марківа: 24 роки за бої під Слов'янськом

Віталій Марків визнає, що воював у травні 2014 року під Слов'янськом, однак наполягає - командиром не був і мінометів його підрозділ тоді не мав.

Хлопець має громадянство України та Італії. Народився 16 серпня 1989 року в Хоросткові Тернопільської області. 2003 року з матір'ю й сестрою переїхав до Італії, де закінчив технічний коледж, отримав громадянство Італії.[3] Працював діджеєм. В Україну повернувся в грудні 2013 року під час Євромайдану.

Під час Євромайдану в Києві був членом Самооборони. З початком російсько-української війни став добровольцем у Першому батальйоні Національної гвардії України ім. Кульчицького, з яким пізніше, маючи звання старшого сержанта, підписав контракт. Чинний заступник командира взводу. Брав участь у боях під Слов'янськом навесні 2014 року.

Ув'язнення в Італії

2017 року Марків поїхав до Італії, щоб відвідати матір. 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї італійська поліція заарештувала Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі разом і його російського колеги, перекладача Андрія Миронова, які загинули внаслідок мінометного обстрілу у травні 2014 року поблизу Слов'янська.Віталія звинуватили у тому, що 24 травня 2014 року він як "командир" Нацгвардії був причетний до 30 мінометних ударів по підніжжю гори Карачун у Слов'янську, де перебували іноземні журналісти.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін повідомив, що Роккеллі відвідав так звану «сіру зону» без погодження цього візиту з офіційною владою України. Марківа затримали в італійській Болоньї, куди він прилетів провідати матір. З того часу чоловік перебував за ґратами.

Захист Віталія Марківа та керівництво МВС України наполягає на тому, що у нацгвардійців у травні 2014 року було лише легке озброєння, й Віталій Марків ніяк не міг "командувати" мінометами.

Крім того, українська сторона наполягала на тому, що іноземні журналісти (які перебували у Слов'янську без української акредитації) могли загинути від обстрілів проросійських формувань.

Водночас, як передавала "Радіо Свобода", італійський прокурор наполягав, що хоча Віталій Марків і не вчинив убивство сам, але інформував командування Нацгвардії про рух цивільних біля підніжжя Карачуна, а командири зі свого боку дали сигнал вояками ЗСУ, що з мінометів відкрили вогонь.

У липні 2019 року суд присяжних італійського міста Ассізі (в регіоні, де жив загиблий Андреа Рокеллі) визнав Марківа винним та присудив 24 роки в'язниці, хоча обвинувачення спочатку вимагало 17 років.

Захист українця подав апеляцію, яку розглядали вже у Мілані, й тамтешній суд повністю виправдав нацгвардійця.

Президент Володимир Зеленський назвав звільнення Віталія Марківа перемогою справедливості.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
Україна
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
У Києві помічено електричний Rolls-Royce Spectre. Один із перших у Європі...
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Україна
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Президент України Володимир Зеленський змінив секретаря Ради національної безпеки і оборони та голову Служби зовнішньої розвідки...
 Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Україна
Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Після розслідування «Схем» про майно родини Кириленка на 70 мільйонів щодо посадовця озпочали кримінальне провадження...
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені
Україна
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені": Козловський про ворожі обстріли на фронті
Співак та військовий ЗСУ розповів один з найстрашніших моментів на фронті...
Росіяни вбили маму української спортсменки
Україна
Росіяни вбили маму української спортсменки
Українська спортсменка Світлана Малькова готувалася до змагань зі стрибків на батуті, щоб поборотися за олімпійську ліцензію, а тим часом росіяни вбили її матір....