Марія Максакова, яка співала на Дні Незалежності України, повернулася до Росії

Оперна співачка, вдова вбитого в Україні російськими спецслужбами депутата Держдуми Дениса Вороненкова, Марія Максакова - Ігенбергс повернулася в Росію. Про це повідомляє телеканал НТВ, записавший з нею інтерв'ю 24 січня.
Максакова, яка в Україні записала альбом українських народних та класичних пісень, сказала у програмі «Нові російські сенсації», що своє повернення в Росію вона тримала в секреті. Співачка поскаржилася на те, що пряме сполучення між Києвом з Москвою скасовано, і їй довелося летіти з пересадкою в Стамбулі.
З грудня 2016 року оперна виконавиця, маючи громадянство Росії та Німеччини, проживала в Україні. Останні роки була доцентом кафедри естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв України.
У 2020 році Максакова здала ДНК-тест, аби встановити свою спорідненість з Йосипом Сталіним.
Чоловік Максакової, Денис Вороненков у Росії був оголошений в міжнародний розшук, його підозрювали у причетності до захоплення будівлі кондитерського фабрики «Тома». 23 березня 2017 року Вороненкова застрелили в центрі Києва.

У червні 2019 року Максакова звернулася до глави Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна із зверненням про можливу причетність його підлеглого до вбивства її чоловіка.
Марія є дочкою народної артистка СРСР, актриси Людмили Максакової і онучкою радянської оперної співачки, народної артистка СРСР, Марії Петрівни Максакової.
В одному з перших інтерв'ю в Україні Максакова відгукувалася про Росію як про країну, де неприпустима критика на адресу влади, народ вимушений ідентифікувати країну із державними органами, а президент Путін реагує та приймає рішення тільки за висновками спецслужб. Максакова заявила українським ЗМІ про неможливість жити у режимі, який вимагає повної лояльності.
"Зараз я розумію, що Україна, я їй просто до скону зобов'язана, вдячна, тому що … Петро Олексійович Порошенко прийняв для себе рішення виділити мені держохорону... Він змінив мою долю і не дав їм мене вкрасти, вивезти до російського посольства…" - висловлювала вдячність Україні співачка.
Наразі причини переїзду Максакової з України до Росії невідомі. Відомо лише, що ексдепутатка Держдуми від "Єдіной Россіі" у 2014-му голосувала за анексію Криму, що їй не завадило на параді з нагоди Дня незалежності України в Києві заспівати ораторію «Слався, Вкраїно!» Івана Тараненка.