«Марік не здається»: опір Маріуполя зірвав наступ російських військ на інших напрямках

«Марік не здається»: опір Маріуполя зірвав наступ російських військ на інших напрямках

Російські військові продовжують облогу Маріуполя — головного портового міста та ключової стратегічної точки на півдні Донбасу. За півтора місяці війни там було знищено майже 90% будівель. У Москві ще на початку квітня стверджували, що Маріуполь можна взяти протягом кількох днів. Проте опір українських героїв, які відмовилися здати Маріуполь на заклик Міноборони рф, серйозно сповільнило просування російської армії в інших районах України, вважає британська розвідка. 

Маріуполь знаходиться в облозі практично з перших днів війни. За словами мера міста Вадима Бойченка, у кільце місто, де раніше проживали пів мільйони мешканців (за даними Мінфіну – 460 тисяч), російські окупанти взяли 27 лютого.

«Окупаційні війська розташувалися навколо міста і одразу розпочали обстріли. Вже важко було проводити евакуацію. Хоча ми пропонували», - говорить Бойченко.

Евакуація жителів із Маріуполя до інших міст України неодноразово зривалася. Україна постійно звинувачува росію у порушенні «режиму тиші» та обстрілах. У мерії Маріуполя заявили, що комунальний транспорт, який дозволяв вивести мирне населення у безпечну зону, було знищено.

На початку квітня стало відомо, що колона Міжнародного Червоного Хреста, яка прямувала до Маріуполя, не змогла дістатися міста - транспорт зупинили російські військові. У Мінобороні рф наголосили, що гуманітарні колони «не змогли вчасно прибути до Маріуполя» через «деструктивні» дії організації.

Як пише ВВС, приблизно за 20 кілометрів від міста автобуси Червоного Хреста зустріли колону приватних автомобілів, на яких жителі виїхали зі зруйнованого Маріуполя — всього до Запоріжжя у супроводі Червоного хреста тоді дісталися близько тисячі людей.

Тим часом із західної частини Маріуполя можна було виїхати лише на територію рф. Звідти людей примусово "евакуювали" до росії та до так званих ДНР та ЛНР. Вадим Бойченко наприкінці березня оцінював кількість жителів Маріуполя, яких силою вивезли з міста у бік підконтрольних росії територій, у 20–30 тисяч осіб.

Постійний представник росії при ООН Василь Небензя повідомив, що з Маруїполя у бік росії «вдалося врятувати 123 тисячі людей».

Станом на 15 квітня в Маріуполі залишалося більше ста тисяч населення. У місті зруйнована інфраструктура, немає води та тепла. Місцевим жителям не вистачає ліків та їжі.

Місто стало місцем скоєння військових злочинів окупантами. Два найгучніші інциденти сталися у березні — це обстріл пологового будинку та драмтеатру. В результаті останнього померло близько 300 людей, повідомили у міськраді.

«Росія стверджує, що театр було підірвано українським полком „Азов“. Місія не знайшла жодних вказівок на це», — повідомляє ОБСЄ.

16 квітня агентство Reuters опублікувало відео, зняте у Маріуполі біля металургійного заводу імені Ілліча. Там раніше тримали оборону українські військові. На кадрах видно тіла загиблих мирних жителів. Як зазначають журналісти, їх на вулицях біля заводу «розкидано не менше як півдюжини».

Географічне положення оточеного Маріуполя, на півдні від якого знаходиться Азовське море, не дозволяє постачати ані продовольство, ані озброєння. 

Міністерство оборони росії в неділю, 17 квітня, запропонувало українським військовим та «іноземним найманцям», які опинилися в оточенні на комбінаті «Азовсталь», здатися в полон в обмін на збереження життя. Денис Шмигаль в інтерв'ю американському ABC оголосив, що військові відповіли відмовою.

Завод «Азовсталь» є головним осередком українського опору в Маріуполі. Це один із найбільших металургійних комбінатів в Україні, а по суті підземне місто, площа якого, як стверджують ЗМІ, становить 11 квадратних кілометрів.

Російські військові в офіційних повідомленнях запевняють, що на території комбінату знаходяться лише солдати та найманці. Україна стверджує, що на території «Азовсталі» є не лише військові, а й «велика кількість цивільних». Після погрози штурму заводу з боку загарбників про це заявив начальник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін.

«Ці люди ховалися від обстрілів, бо тут є притулки, які дозволяють певний час пережити обстріли. Росіянам вони не вірять, оскільки бачать, що відбувається у місті, тому вони залишаються на заводі», - зазначив він в етері Маріупольського телебачення.

За повідомленнями російських ЗМІ, на заводі «Азовсталь» окупанти збираються «знищувати» захисників і цивільних термобаричними зарядами або вакуумною бомбою. Як зазначає ВВС, цей тип озброєння набагато руйнівніший, ніж звичайні бомби аналогічного розміру. При попаданні в ціль один із зарядів вибухової речовини розкриває інший контейнер і розпорошує горючу суміш у вигляді хмари. Найбільш ефективно ця зброя діє у закритих приміщеннях та тунелях. Росія вже застосовувала цей тип озброєнь на території України, стверджують у Міністерстві оборони Великої Британії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що знищення захисників Маріуполя поставить "крапку" у переговорах з росією.

«Маріуполь — це може бути як десять Бородянок (Бородянка — передмістя Києва, зруйноване росією вщент під час окупації), і я хочу сказати, знищення наших військових, наших хлопців поставить крапку на всіх переговорах. Глухий кут – тому що ми не торгуємо територіями та нашими людьми. І що більше буде Бородянок, то буде складніше», — сказав Зеленський.

Як повідомляє Міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвідки, російське керівництво стурбоване тим, як довго тримається Маріуполь.

«Опір бійців "Азова" сповільнив поступ російських військ на інших напрямках», — стверджує британське відомство.

Український Дощ писав раніше, що Україна не відмовиться від Донбасу заради припинення війни і хиткого миру - Зеленський.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Львівський аеропорт може відновити роботу у межах гуманітарного коридору
Україна
Львівський аеропорт може відновити роботу у межах гуманітарного коридору
Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького може відновити свою діяльність як гуманітарний коридор....
Нацгвардія назвала ім'я наймолодшого Героя України, який збив Іглою сім ворожих літаків та ракету
Україна
Нацгвардія назвала ім'я наймолодшого Героя України, який збив Іглою сім ворожих літаків та ракету
Наймолодшого Героя звати Роман Гломба, йому 19 років. У цей день в центрі столиці, відбулось урочисте відкриття муралу на його честь...
«Окупанти отримали протилежний ефект»: Маляр натякнула, що підрив Каховської ГЕС не вплине на контрнаступ
Україна
«Окупанти отримали протилежний ефект»: Маляр натякнула, що підрив Каховської ГЕС не вплине на контрнаступ
Після підриву ГЕС на Херсонщині було затоплено позиції окупантів, що може призвести до масштабного змивання російських мінних полів та їхньої детонації ...
Окупанти готують втечу з Криму? Що означає підрив Каховської ГЕС
Україна
Окупанти готують втечу з Криму? Що означає підрив Каховської ГЕС
Рівень води в Каховському водосховищі, з якого харчується Північнокримський канал, стрімко падає – окупанти визнали, що в Криму буде біда з водою...
Очільники районов столиці закликали Кличка скласти повноваження голови КМДА
Україна
Очільники районов столиці закликали Кличка скласти повноваження голови КМДА
Чиновники вважають, що Кличко має залишитися лише мером...