Малі розриває дипвідносини з Україною через допомогу туарегам та розгром ПВК «Вагнер»

В Малі оголосили, що розривають дипломатичні відносини з Україною після того, як український високопосадовець визнав "причетність" Києва до ліквідації "вагнерівців" та представників малійської армії повстанцями-туарегами. МЗС Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Фейсбук на сторінці посольства України, де була нібито висловлена підтримка повстанцям-туарегам у Малі. Про розрив дипвідносин з Україною йдеться у комюніке перехідного уряду Малі.
"Перехідний уряд Республіки Малі з глибоким подивом взяв до відома підривні висловлювання, якими пан Андрій Юсов, речник української військової розвідки, визнав причетність України до боягузливого, віроломного та варварського нападу озброєних терористичних груп що призвело до загибелі елементів Малійських сил оборони та безпеки в Тінзаватене, а також до матеріальних збитків. Ці зауваження були підкріплені паном Юрієм Пивоваровим, Послом України в Сенегалі, який відкрито і без найменших сумнівів продемонстрував підтримку своєю країною міжнародного тероризму, зокрема в Малі", — йдеться у заяві.
Зазначається, що також у своїх коментарях ці українські посадовці оголосили про інші "результати", які будуть.
"Після ретельного вивчення ситуації Перехідний уряд Республіки Малі наголошує, що дії, вжиті українською владою, порушують суверенітет Малі, виходять за рамки іноземного втручання, яке вже само по собі є осудним, і є агресією Малі та підтримку міжнародного тероризму, грубо порушуючи міжнародне право, включаючи Статут Організації Об’єднаних Націй", — заявили в Малі.
Перехідний уряд Республіки також акликав інші "миролюбні африканські держави та народи засудити ці підривні дії, які загрожують стабільності африканського континенту".
