Макрон заявив Путіну, що щирий діалог несумісний з ескалацією

У суботу ввечері, 12 лютого, президент Франції Емманюель Макрон провів телефонні переговори із президентом РФ Володимиром Путіним. У ході розмови президент Франції попередив свого російського колегу, що щирий діалог несумісний із нагнітанням військової напруги, повідомили в Єлисейському палаці.
Чергова телефонна розмова президентів Франції та РФ, присвячена напруженості навколо України, тривала 1 годину 40 хвилин, повідомляє RFI. Емманюель Макрон попередив Володимира Путіна, що щирий діалог несумісний із ескалацією. Зазначається, що Макрон «передав побоювання своїх європейських партнерів та союзників» президенту РФ.
У Парижі зазначили, що обидва президенти «висловили бажання продовжити діалог» про «шляхи просування реалізації мінських угод» та «умови безпеки та стабільності в Європі». Емманюель Макрон ще раз сказав Володимиру Путіну про рішучість Заходу відреагувати, якщо Росія почне військову операцію в Україні.
Як зазначили джерела AFP, у цій телефонній розмові Володимир Путін ще раз сказав Емманюелю Макрну, що він не має «наступальних намірів», і він «відкритий до переговорів», у тому числі щодо відведення російських військових з Білорусі.
Однак ці наміри потребують «перевірки», і завдання президента Франції не в тому, щоб давати «карт-бланш» російському президентові, але щоб «створити умови для діалогу, який дозволить отримати гарантії безпеки, починаючи з України», — додало джерело AFP серед радників Емманюеля Макрона.
Радники французького президента також наголосили, що Путін продовжує залишатися на своїх позиціях, заявляючи, що нагнітати напруженість почав Захід, а не Москва.
Обговорювалися також заяви Вашингтона про можливий напад РФ на Україну найближчими днями. Кремль називає ці заяви «провокаційними спекуляціями, під акомпанемент яких йде масштабне накачування цієї України сучасними озброєннями та створюються передумови для можливих агресивних дій українських силовиків на Донбасі».
Нагадаємо, радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що російське вторгнення в Україну може розпочатися будь-якої миті. Він зазначив, що Росія сконцентрувала біля кордонів України достатньо сил для масштабної операції, але у Вашингтоні не знають, чи ухвалив Володимир Путін остаточне рішення про вторгнення чи ні. У Москві ці заяви назвали «істерикою».
Ціла низка країн закликала своїх громадян залишити Україну у зв'язку з загрозою російського вторгнення. Держдепартамент США віддав розпорядження про евакуацію з України співробітників американського посольства, які не займають критично важливих посад. З 13 лютого у Києві буде зупинено надання консульських послуг, американське посольство збереже невелику присутність у Львові для вирішення надзвичайних ситуацій. Німеччина вирішила скоротити чисельність дипперсоналу у Києві та тимчасово переносить своє генконульство з Дніпра до Львова.
Про «оптимізацію» своїх штатів у закордонних установах в Україні повідомили і в Москві, пояснивши, що побоюються «можливих провокацій київського режиму чи третіх країн».
Тим часом, нідерландська авіакомпанія KLM призупинила польоти в Україну.