Макрон закликав країни Африки чітко висловитися щодо війни росії проти України

Макрон закликав країни Африки чітко висловитися щодо війни росії проти України

Президент Франції Емманюель Макрон здійснює п'ятиденну поїздку країнами Африки — 25 липня він прибув до Камеруну, після чого вирушить до Беніну та Гвінеї-Бісау. 26 липня у столиці Камеруну французький лідер прокоментував ставлення багатьох африканських держав до війни в Україні, а також зробив важливу заяву щодо французького колоніального минулого. Макрон заявив про «повне» відкриття французьких архівів, присвячених «трагічним» моментам історії Камеруну, пов'язаним із Францією.

Заяви було зроблено під час спільної пресконференції Макрона з 89-річним президентом Камеруна Полем Бійя, який очолює цю країну вже майже 40 років (з 1982 року).

У день приїзду Макрона до камерунської столиці Яунді представники кількох політичних партій цієї країни закликали його визнати «злочини колоніальної Франції».

«У нас є історична суперечка із Францією. Проблема виникла не через прихід Макрона. Ми використовуємо цю можливість, щоб пробудити камерунців щодо проблеми з Францією, яка полягає в тому, щоб покласти всі факти про злочини Франції на стіл і остаточно вирішити проблему, якщо ми хочемо мати мирні стосунки», - заявив Бедімо Кюо, член Африканського руху за нову незалежність та демократію (MANIDEM).

На спільній пресконференції з президентом Полем Бійя французький лідер відгукнувся на цей заклик і попросив істориків «пролити світло» на дії Франції у Камеруні в період колонізації та після здобуття країною незалежності, оголосивши про «повне» відкриття французьких архівів, присвячених цим «болючим» та «трагічним» моментам.

"Я сподіваюся, що ми зможемо провести і запустити спільну роботу камерунських та французьких істориків", - заявив Макрон. "Необхідно встановити" "відповідальність" на основі фактів, додав він.

Крім того, на пресконференції президент Франції засудив «лицемірство», яке чує «особливо на африканському континенті», коли багато країн Африки не визнають російську агресію проти України.

Він наголосив, що Європейський Союз вирішив «зробити все, щоб зупинити цю війну, не беручи участі у ній», та застосувати санкції до «росії, щоб блокувати її військові зусилля» та «ізолювати її дипломатично».

«Ось де ви нам потрібні, бо якщо ви цього не зробите, ця модель (вторгнення в таку країну, як Україна) повторюватиметься знову і знову. Це не той міжнародний порядок, який ми хочемо, не той порядок, який ґрунтується на співпраці та повазі суверенітету кожної сторони», — додав Макрон.

Однією з цілей візиту французького президента до Африки є обговорення проблеми продовольчої безпеки, яка стала наслідком війни в Україні.

Наслідків «війни, розв'язаної росією в Україні, не вдасться уникнути ні Африці, ні Близькому Сходу, ні Європі», — сказав президент Франції, наголосивши, що найсильніше можуть постраждати африканські країни, зіткнувшись із нестачею продовольства.

Запущена наприкінці березня спільно з Європейським союзом, Великою сімкою та Африканським союзом, місія спрямована на «запобігання згубному впливу війни, яку веде росія в Україні», збільшення сільськогосподарського виробництва та перерозподілу продовольства в країни, які мають його нестачу.

Нагадаємо, одночасно з турне Макрона проходить і африканське турне глави МЗС росії Лаврова, який намагається заручитися «підтримкою» країн континенту у питанні війни проти України.

Історична довідка

Після поразки Німеччини у Першій світовій війні Ліга Націй передала більшу частину німецької колонії Камерун Франції, а решту — західну частину, що межує з Нігерією, — Великобританії. До здобуття Камеруном незалежності у 1960 році французька влада криваво придушувала партизан з націоналістичної партії UPC (Союз народів Камеруну), які брали участь у збройній боротьбі проти колонізатора та його камерунських союзників. Десятки тисяч активістів UPC, включаючи лідера боротьби за незалежність Рубена Ум Ньобе (1913-1958), були знищені французькою армією, а після здобуття незалежності репресії продовжилися із застосуванням камерунських військ режиму Ахмаду Ахіджо (перший президент Камеруну, з 1960 по 1988 рік).

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Світ
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Бійці ЗСУ цього тижня освоїли керування військовими машинами...
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Світ
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Журналісти The Guardian поспілкувалися з добровольцями секретного українського батальйону «Братство»...
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Світ
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині досягла 1541, поранено 9733 особи, зруйновано 3471 будівлю...
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Світ
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Російський підприємець, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин спростував повідомлення окремих пропагандистів про нібито відступ захисників України з міста Бахмут ...
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Світ
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Зруйновано близько трьох тисяч будівель, включаючи багатоповерхові будинки. У Газіантепі обвалився історичний замок
...