Макрон vs Ле Пен: у Франції обирають президента країни

Макрон vs Ле Пен: у Франції обирають президента країни

Сьогодні, 24 квітня, у Франції – другий тур виборів президента. У вирішальному турі голосування французи визначать, хто стане главою держави на найближчі п'ять років: Емманюель Макрон чи Марін Ле Пен. У списках виборців – понад 48,7 мільйонів осіб. Час голосування - з 8 години ранку до 20 години, коли ЗМІ оприлюднять попередні результати виборів, надані соціологічними інститутами. Усі подробиці дня виборів – в огляді RFI.

У неділю голосування у Франції виборчі дільниці відкриті з 8 ранку і до 19 години (за середньоєвропейським часом). За винятком великих міст, де вони закриваються на годину пізніше - о восьмій вечора.

Підрахунок бюлетенів на кожній дільниці починається одразу після завершення голосування — у відкритому режимі (у присутності спостерігачів від кандидатів та всіх бажаючих стежити за процесом виборців). Підсумковий протокол передається до МВС, яке публікує загальнонаціональні результати виборів.

Емманюель Макрон пройшов у другий тур, набравши 27,85% голосів. Лідерка ультраправого "Національного об'єднання" Марін Ле Пен - 23,15%. Явка у першому турі виборів президента склала 73,7% виборців.

Попередні підсумки голосування соціологічні інститути починають публікувати одразу після 20 години та закриття останніх дільниць. Це відсотки голосів, які отримує кожен із кандидатів, а також приблизна явка на виборах. Цифри кожного інституту вивчення громадської думки — свої, один з одним повністю вони не збігаються, а також коригуються (трохи змінюються) протягом вечора. Спільним залишається співвідношення результатів, одержуваних кандидатами, та розподіл місць, які вони займають у боротьбі за голоси французів.

Прогноз підсумків ґрунтується на реальних результатах підрахунку голосів на сотнях дільниць, спеціально обраних соціологами. Кожен соціологічний інститут має репрезентативну вибірку з 300 – 400 ділянок. З кожної з цих ділянок співробітники реального часу передають у центр дані про підрахунок бюлетенів. Ці цифри потім піддаються статистичної комп'ютерної обробки (зокрема, з урахуванням історії голосувань на даній ділянці). Як зазначають експерти, на виході виходить «фотографічний знімок» загальнонаціонального голосування, а відхилення попередніх результатів, отриманих соціологами, від підсумкових офіційних результатів досі не перевищувало 0,4 – 0,6 відсотка.

У неділю ввечері починає публікувати офіційні підсумки голосування МВС Франції, яке відповідає за процедурні питання виборів та централізований підрахунок результатів, отриманих із дільниць. Ці дані оновлюються при надходженні інформації з місць. Відомство регулярно повідомляє відсотки голосів, отримані кандидатами після опрацювання певної кількості бюлетенів.

Перші часткові підсумки відображають лише те, як проголосували мешканці невеликих комун. Оскільки політичні уподобання виборців-городян, як вказують соціологи, суттєво відрізняються, підсумковий результат найчастіше прямо протилежний найпершим даним обробки частини бюлетенів.

У ході дня голосування у центрі загальної уваги – явка виборців на дільниці. Проміжні дані про явку опівдні, а також о 17 годині публікує МВС Франції.

У першому турі голосування вона становила 73,7%. Явка була істотно нижчою за звичайну для президентських виборів, на яких в останні майже півстоліття голосують близько 80 відсотків французів.

Другий тур виборів президента Франції в історії

У 2017 році у другому турі президентських виборів Емманюель Макрон здобув перемогу над Марін Ле Пен із майже дворазовим відривом (66,1% проти 33,9%). У минулому французьким президентам перемоги діставалися в набагато більш напруженій боротьбі з незрівнянно меншим відривом від суперників (2002 рік — виняток).

2012 Франсуа Олланд 51,6% - Ніколя Саркозі 48,4%
2007 Ніколя Саркозі 53% — Сеголен Руаяль 47%
2002 Жак Ширак 82,2% - Жан-Марі Ле Пен 17,8%
1995 Жак Ширак 52,7% - Ліонель Жоспен 47,4%
1988 Франсуа Міттеран 54% - Жан Ширак 46%
1985 Франсуа Міттеран 51,8% - Валері Жіскар д'Естен 48,2%

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Світ
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Бійці ЗСУ цього тижня освоїли керування військовими машинами...
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Світ
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Журналісти The Guardian поспілкувалися з добровольцями секретного українського батальйону «Братство»...
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Світ
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині досягла 1541, поранено 9733 особи, зруйновано 3471 будівлю...
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Світ
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Російський підприємець, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин спростував повідомлення окремих пропагандистів про нібито відступ захисників України з міста Бахмут ...
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Світ
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Зруйновано близько трьох тисяч будівель, включаючи багатоповерхові будинки. У Газіантепі обвалився історичний замок
...