Макрон висловився за передачу Україні винищувачів, які не наноситимуть удари по російській території

Макрон висловився за передачу Україні винищувачів, які не наноситимуть удари по російській території

Тоді як президент США Джо Байден відповів «ні» на питання про постачання Україні бойових літаків, президент Франції Емманюель Макрон, відповідаючи на те саме питання, заявив, що «в принципі нічого не заборонено». У вівторок Емманюель Макрон та міністр ЗС Франції Себастьєн Лекорню зустрічаються у Парижі з міністром оборони України Олексієм Резніковим.

Українські офіційні особи останнім часом наполягають на тому, що наступним етапом військової підтримки України має стати постачання ЗСУ західних винищувачів, які мають змінити український парк радянських часів. У Києві дали зрозуміти, що ЗСУ прагнуть отримати американські F-16 чи F-15 чи їх європейські аналоги (німецькі Tornado чи шведські Gripen).

Багато F-15 і F-16, які стоять на озброєнні близько 25 країн, мають незабаром бути списані для заміни їх на більш сучасні моделі, що дозволило б укомплектувати українські ВПС.

Але єдності з цього питання на Заході поки що немає. Канцлер Німеччини Олаф Шольц недвозначно дав зрозуміти, що ФРН проти поставок Україні винищувачів. Президент США Джон Байден у відповідь на запитання журналістів, чи погодиться Вашингтон передати Україні F-16, відповів «ні». Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, відповідаючи на запитання журналістів про можливу передачу Україні польських винищувачів американського виробництва F-16 та зброї дальнього радіусу дії, сказав, що Варшава проводить консультації зі своїми партнерами по НАТО щодо будь-яких заходів щодо зміцнення ЗСУ.

Польща ще у березні минулого року збиралася передати Україні свої МіГ-29, проте тоді у Вашингтоні не погоджувалися на цей крок.

Напередодні президент Франції Емманюель Макрон, відповідаючи на запитання щодо можливості поставити Україні винищувачі, заявив, що «в принції нічого не заборонено».

Як і у випадку з танками, він висунув кілька умов. Макрон підкреслив, що таке постачання не повинно бути «ескалаційним»; має бути націлено на допомогу Україні в опорі російській агресії, але не на удари по російській території; а також не повинно послаблювати потенціал французьких ЗС. Крім того, для цього до Парижа має надійти офіційний запит із Києва, зазначив президент Франції.

Київ та Париж ведуть переговори про постачання Україні французьких Mirage 2000

За інформацією BFMTV, експорт найсучасніших французьких винищувачів Rafale до України «бачиться заздалегідь виключеним», але між Києвом та Парижем розпочалися переговори щодо можливого постачання винищувачів Mirage 2000, розроблених Dassault у 1970-х. Телеканал посилається на старшого офіцера, близького до цих переговорів. За даними BFMTV, Франція на даний момент опирається такому постачанню.

За даними на 2021 рік, у французьких військово-повітряних військах налічувалося 211 бойових літаків. Йдеться про 98 літаків Rafale і 113 винищувачів Mirage 2000 різних типів. Генерал Жером Пеллістранді у коментарі BFMTV зазначає, що серед «Міражів» 55 недоступні, оскільки проходять модернізацію. Серед європейських країн літаки Mirage 2000, окрім самої Франції, стоять на службі лише у Греції.

Експерти зазначають, що у разі передачі винищувачів Україні з особливою гостротою постало б питання про можливості техобслуговування, судячи з усього, яке стало одним із головних каменів спотикання у невирішеному питанні про постачання французьких важких танків Leclerc.

З «Міражами» постають ті ж проблеми, що й з танками: занадто маленький парк, неможливість передати необхідеу кількість літаків, більшість «Міражів» добігли кінця свого «операційного життя», зазначає в коментарі RFI експерт з озброєнь Лео Періа-Пеньє. Передачу F-16 він називає раціональнішою, оскільки в цьому випадку буде можливість передати Україні кілька десятків літаків без особливих труднощів. Але для цього ще потрібно отримати політичне «зелене світло».

На користь можливого постачання в Україну може зіграти той факт, що нові бойові літаки у Франції виробляються (на відміну від важких танків). Цього року компанія Dassault після майже чотирирічної паузи поставить французьким ВПС 13 нових винищувачів, а міністерство збройних сил замовить ще 42 Rafale. Французький парк Rafale до 2030 року має збільшитись до 225 одиниць.

У коментарі виданню Politico міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню повідомив, що Франція розглядає український запит щодо навчання українських пілотів роботі на винищувачах.

Український Дощ писав раніше, що Франція та Австралія домовилися про спільне виробництво снарядів для України.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вірменія заборонила в'їзд російській пропагандистці Симоньян
Світ
Вірменія заборонила в'їзд російській пропагандистці Симоньян
Головна редакторка прокремлівського телеканалу RT Маргарита Симоньян заявила, що їй заборонили в'їзд до Вірменії...
Арешт лише допоможе Трампу - Ілон Маск
Світ
Арешт лише допоможе Трампу - Ілон Маск
У суботу, 18 березня, Ілон Маск прокоментував ймовірний арешт експрезидента США Дональда Трампа. Про це він написав у себе в twitter...
Глава МЗС Естонії закликав вигнати всіх росіян із Ради Європи
Світ
Глава МЗС Естонії закликав вигнати всіх росіян із Ради Європи
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу закликав очистити Раду Європи від росіян...
Росія використовує в Україні боєприпаси китайського виробництва – ЗМІ
Світ
Росія використовує в Україні боєприпаси китайського виробництва – ЗМІ
Сполучені Штати підтвердили, що російська окупаційна армія використала боєприпаси китайського виробництва у війні проти України...
Візит путіна у Африку під загрозою: влада ПАР заявила, що розуміє зобов’язання по ордеру Гаазького трибуналу
Світ
Візит путіна у Африку під загрозою: влада ПАР заявила, що розуміє зобов’язання по ордеру Гаазького трибуналу
Юридично ця країна має виконати ордер на арешт президента рф....