Макрон оголосив про висунення своєї кандидатури на пост президента Франції

Макрон оголосив про висунення своєї кандидатури на пост президента Франції

Чинний глава французької держави Емманюель Макрон - в останній момент - офіційно оголосив про висування своєї кандидатури на виборах президента Франції, призначених на 10 і 24 квітня. Рішення йти на другий термін він підтвердив у посланні до французів, яке було опубліковано у ЗМІ ввечері 3 березня, напередодні завершення реєстрації кандидатів. Цьогорічна президентська кампанія проходить у Франції у безпрецедентних умовах в історії П'ятої Республіки, на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, першої великої війни на території Європи після Другої Світової.

На самому початку послання президента-кандидата війна названа останнім «випробуванням», через яке країна (разом з Європою та всім світом) проходить за останні п'ять років президентства Макрона.

«Франція рідко коли стикалася з таким нагромадженням криз», — зазначив політик, говорячи про пандемію, загрозу тероризму, загальне зростання насильства і російську агресію.

"Зрозуміло, у нинішньому контексті я не зможу вести передвиборчу кампанію так, як я хотів би", - визнав Макрон, який раніше у четвер провів чергові телефонні переговори з президентами України та Росії для обговорення можливості припинення вогню.

Вторгнення РФ в Україну майже повністю відтіснило на задній план усі головні теми передвиборчої кампанії у Франції, а також змусило Макрона до останнього моменту відкладати заяву про висунення кандидатури. 

Коротко підбиваючи підсумки своєї президентської п'ятирічки та перераховуючи зроблене в економіці, боротьбі з безробіттям, у сфері податків, в армії та поліції, в охороні здоров'я та освіті, Макрон наголосив: «ці перетворення дозволили Франції стати більш незалежною».

Суверенітет, незалежність Франції (і всієї єдиної Європи) — це «шлях, який має бути продовжений». Особливо в умовах «потрясінь неймовірної швидкості», що переживаються зараз світом, упевнений Макрон.

"Без економічної могутності не може бути незалежності", - попередив Макрон, намітивши в посланні до французів напрямки своєї майбутньої політики. - "Нам доведеться більше працювати", продовжуючи "знижувати податки" та "інвестуючи в інновації та наукові дослідження, щоб не дозволити іншим нав'язувати нам технології, які завтра стануть невід'ємною частиною нашого повсякденного життя", - сказав Макрон.

Він зазначив, що його завдання — домогтися лідерства Франції в галузі відновлюваної та ядерної енергетики, у цифровій сфері та у космосі, у сільському господарстві.

За цим — майбутнє, це дозволить нам стати великою екологічною Нацією, яка першою позбавиться залежності від газу, нафти та вугілля, — заявив Емманюель Макрон.

Як зазначає France-Presse, з початку вторгнення Росії в Україну передвиборчий рейтинг французького президента виріс на кілька пунктів. Останні опитування пророкують Макрону 27-29% голосів. Це на десяток відсотків більше, ніж у лідера вкрай правого Національного об'єднання Марін Ле Пен (16-18%).

На рівні 12-13% є рейтинг Валері Пекресс (права партія "Республіканці"). Нарівні з нею йде вкрай правий публіцист Ерік Земмур. 10-11% - у кандидата вкрай лівих, лідера партії "Непокірна Франція" Жан-Люка-Меланшона.

У другому турі виборів президента – 24 квітня – дані опитувань зараз свідчать про шанси Емманюеля Макрона на перемогу з результатом 57-60%.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Світ
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Білоруський диктатор закликав не перейматися тими, хто покинув росію на тлі так званої часткової мобілізації...
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Світ
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Варто зазначити, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо в минулому мав досить часті контакти з російським диктатором...
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Світ
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Салліван детально не описав характер відповіді США, але нагалосив, що Сполучені Штати приватними каналами пояснили Кремлю «що саме це означатиме в деталях»...
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Світ
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Майже тиждень в країні-агресорі триває мобілізація. Названа путіним «частковою», вона по суті такою не є і має абсолютно хаотичний характер...
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Світ
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Раніше Пентагон опублікував дані про військову допомогу Україні, в яких містяться назви озброєнь, дати їх постачання, а також повна вартість...