Львівське бомбосховище часів Другої світової війни показали у Мережі (фото)

3 лютого на Facebook-сторінці "Бюро спадщини" були опубліковані світлини львівського диґера Андрія Риштуна, який показав, який вигляд має бомбосходище у центрі Львова, що створили за часів Другої світової війни.
Підземне приміщення - бомбосховище, яке створили у часи Другої світової війни, знайшли у центральній частині міста Лева навпроти Обласної ради.
"Це підземне приміщення - бомбосховище. Такі ж були розміщені по всьому місту. Те, що на вулиці Підвальній - не маленьке. Воно тягнеться від вулиці Руської аж до спини пам'ятника В’ячеславу Чорноволу. Вхід у підземелля кілька десятиліть був закритий бетонними плитами і тільки у 2021 році львівським дослідникам вдалося потрапити всередину і зробити ці унікальні фото", - зазначили у повідомленні.
Це бомбосховище непогано збереглося. Там досі є дерев’яні лавки, ізолятори на стінах, немає слідів грибку.
У Львівській ОДА повідомили, що станом на 3 лютого в області проведено інвентаризацію 88,3% від загальної кількості захисних споруд. Близько 70 таких приміщень є помилково обліковані та не виконують захисної функції.
Зараз на Львівщині є 107 повністю готових захисних споруд. Це лише 13% від загальної кількості. Також у області є 571 (69%) обмежено готове укриття (це приміщення, які не відповідають усім стандартам укриття, тобто не захищають людей від усіх факторів ризику). Натомість не готових є 149 споруд та не підлягають інвентаризації 110 таких приміщень.
За словами заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайника, зараз активно працюють з органами місцевого самоврядування та балансоутримувачами, аби вони тримали у належному стані приміщення для укриття. До того ж місцева влада повинна провести маркування бомбосховищ, аби у разі надзвичайної ситуації мешканці населеного пункту знали куди іти.