Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»

Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»

Про припинення мовлення російського телеканалу «Дождь» у Литві повідомила Литовська комісія з питань радіо і телебачення. У комісії зазначили, що ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах. Після анулювання ліцензії «Дождь» перестане бути доступним у Литві.

Рішення анулювати ліцензію на мовлення телеканалу «Дождь» було ухвалене Національною радою з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) у вівторок, 6 грудня, «у зв'язку із загрозою національній безпеці та громадському порядку».

Головний редактор російського опозиційного ЗМІ Тихон Дзядко назвав рішення латвійського регулятора «абсурдним і таким, що не має нічого спільного зі здоровим глуздом».

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала латвійський регулятор не анулювати ліцензію «Дождя» та висловила «глибокий сум» через таке рішення.

"Цензура телеканалу "Дождь" - негідне європейської країни рішення", - заявили в RSF.

Російський опозиціонер Олексій Навальний, який відбуває ув'язнення у Володимирській області рф, також підтримав телеканал. 

"Я хочу висловити свою підтримку "Дождю". Це чесне незалежне ЗМІ, з яким я працюю з його заснування. Їхня робота цього року, коли вони, безкомпромісно засудивши війну путіна проти України, стали джерелом правди про цю війну для мільйонів росіян, захоплює мене. Рішення влади Латвії про позбавлення «Дождя» ліцензії мені видається помилковим і заснованим на нестачі інформації. Безумовно, Латвія вільна приймати будь-які рішення на користь своїх громадян, і я не думаю, що вони бачать загрозу у ЗМІ, ведучий якого допустив застереження в ефірі. Я вірю в європейську демократію та судову систему і не сумніваюся, що з огляду на всі чинники буде прийнято справедливе рішення", - написав у твіттері Олексій Навальний.

Нагадаємо, у лютому 2021-го Навальний категорично висловився щодо повернення анексованого рф Криму Україні. 

"Крим ‒ це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати?", - сказав опозиціонер.

Напередодні на підтримку телеканалу виступило видання «Медуза», яке базується в Ризі.

Українці сприйняли інформацію про припинення мовлення російського телеканалу «Дождь» у Латвії з радістю і захопленням. 

"Не існує «хороших» чи «поганих» російських медіа. Існують лише з одного боку російські, а з іншого - всі інші. Справді вільні і демократичні. І можна бути або на боці України, і всього вільного демократичного світу - проти росії. Тобто бути європейським медіа. Або бути на боці «своїх хлопців у нашій армії» - і тоді ви з росією і путлєром.
 
Хоч ви 100 разів на тиждень будете камлати: «ми проти війни». Ні, це так не працює - тоді ви російське медіа. І ви - за війну. Добре, що це бачать у Європі", - написав у своєму дописі у Facebook нардеп, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
 
"Головна таємниця російських інтелектуалів у тому, що вони не інтелектуали. (М'яко кажучи.) Вони не вдають — вони правда не розуміють, що «Дождь» закритий не за формальні порушення, а за кейсом спецслужб Латвії. "Медуза" - наступна", - написав у Facebook український журналіст, керівник кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Світ
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Араб відкрив вогонь по людях, коли вони виходили з синагоги «Атерет Авраам» після вечірньої п'ятничної молитви...
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
Світ
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
У Лондоні чоловіка затиснуло під висувним громадським туалетом. Він помер...
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Світ
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Із 5500 супутників, які зараз перебувають на орбіті, майже 10% — це військові супутники, «але серед інших багато хто має подвійне призначення...
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Світ
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Варіант суду безпосередньо в Україні підтримує ФРН, яка не впевнена, що створення спеціального трибуналу отримає при голосуванні в ООН необхідну підтримку країн-членів ...
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
Світ
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
У Баку поклали відповідальність на Тегеран за невиконання зобов'язань Віденської конвенції з питань охорони дипломатичних представництв...