Ліхтенштейн заявив претензію на територію Чехії, втрачену в кінці Другої світової війни

Ліхтенштейн заявив претензію на територію Чехії, втрачену в кінці Другої світової війни

Держава Ліхтенштейн подала судовий позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), в якому заявила претензії на частину території Чехії, яка в десять разів перевищує власну площу країни. У позові йдеться про повернення території, конфіскованої у Ліхтенштейну в кінці Другої світової війни.

Про це повідомляє Reporter.

У тексті позову йдеться, що Чеська Республіка "нехтує" суверенітетом в питанні повернення майже двох тисяч квадратних кілометрів землі і декількох найбільших замків і палаців Європи.

"Для нас незаконне застосування чехословацьких указів і їх наслідки залишилися невирішеним питанням", - сказала міністр закордонних справ Ліхтенштейну Катрін Еггенбергер.

Основна проблема полягає в так званих декретах Бенеша (Едвард Бенеш - другий президент Чехословаччини в 1935 -1948 роках), згідно з якими князів Ліхтенштейну оголосили німцями і колаборантами нацистського режиму. З цих причин, було прийнято рішення про конфіскацію їх нерухомості.

У той же час заступник глави МЗС Чехії Мартін Смолек сказав, що ЄСПЛ не може прийняти скаргу, так як ці події відбулися до ухвалення Європейської конвенції з прав людини. Він нагадав, що раніше ЄСПЛ не займався такими питаннями.

Зазначається, що територіальний спір Чехії та Ліхтенштейну триває більше 70 років. Він стосується території площею понад дві тисячі квадратних кілометрів. Чехія відмовлялася визнавати Ліхтенштейн державою через невирішені питання власності правлячого княжого дому. Країни встановили дипломатичні відносини тільки в 2009 році.

Нагадаємо, Польща випадково окупувала частину Чехії і назвала це "непорозумінням". Польські війська, які охороняли кордон в рамках заходів по боротьбі з коронавірусом, зайняли позиції біля каплиці на чеській стороні кордону.

Раніше Український Дощ писав, що німецька поліція встановила цілодобову охорону біля клініки "Charite" в Берліні, куди був доставлений Олексій Навальний.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у  $421 млн перед невідомими кредиторами
Світ
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у $421 млн перед невідомими кредиторами
Кандидатка у віцепрезиденти США Камала Гарріс у телешоу «Останнє слово з Лоуренсом О'Доннелом» прокоментувала історію, викладену New York Times , в якій йдеться про те, що президент Трамп має величезний борг...
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Світ
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Афганістан підтримав Азербайджан у карабаському конфлікті. Заява з підтримкою опублікувало МЗС країни...
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
Світ
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
На дебати кандидатам відведено півтори години, за які претенденти мають обговорити 6 основних тем, серед яких ситуація з коронавірусом, економіка, безпека голосування і масові протести в американських містах...
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
Світ
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіці ввели військовий стан і оголосили мобілізацію. Трохи пізніше про загальну мобілізацію оголосив і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Влада Азербайджану оголосила про часткову мобілізацію у понеділок ...
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Світ
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Лауреатка Нобелівської премії і член президії координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич поїхала з Білорусі...