Легендарному Елвісу Преслі сьогодні виповнилося б 86

Легендарному Елвісу Преслі сьогодні виповнилося б 86

Його за життя називали Королем і любили до нестями, на його концертах божеволіли і непритомніли, його пісні співали, а стиль наслідували. Красивий, сильний, співочий, з незабутньою посмішкою, - таким він назавжди запам'ятався сотням мільйонів прихильників. Сьогодні Королю виповнилося б 86.

Елвіс Аарон Преслі народився 8 січня 1935 у містечку Тупело, Міссісіпі, а помер 42 роки по тому у Мемфісі, Теннессі. Славнозвісний американський співак і актор, один із найуспішніших музикантів XX століття, який встановив чимало і досі не перевершених рекордів у царині звукозапису. 

Елвіс ріс у злиденних умовах спочатку в рідному Тупело, а потім у Мемфісі, куди переїхала його родина. Після закінчення середньої школи Преслі влаштувався на роботу звичайним водієм вантажівки.

Коли йому було 19, Елвіс зайшов до першої-ліпшої студії грамзапису Мемфіса і за 4 долара записав кілька пісень до дня народження матері. Сем Філіпс, власник студії, був вражений чистотою голосу та оригінальною манерою виконання пісень і запросив Елвіса спробувати попрацювати з оркестром. Після того, як Преслі виконав у супроводі бенда пісню "That's All Right", Філіпс погодився на своїй студії Sun Records за власний кошт випустити сингл Преслі, котрий практично миттєво досягнув верхніх позицій у чартах місцевих радіостанцій.

Це було початком стрімкої кар'єри Елвіса Преслі. Наступного року він став популярним на всьому півдні США, і в 1955 році за 40 тисяч доларів Філіпс продав контракт з Елвісом транснаціональній звукозаписуючій корпорації RCA (Radio Corporation of America). Першим записом для RCA стала пісня «Heartbreak Hotel», котра в 1956 році принесла Преслі славу як в США, так і в Європі. Підкріпив успіх подвійний сингл "Hound Dog"/"Don't Be Cruel."

У вересні 1956 року Преслі виступив у "Шоу Еда Саллівана", загальнонаціональній естрадній телепередачі, і підлітки всієї країни "випали в осад" від чудових пісень, привабливої зовнішності Елвіса і його еротично-динамічної манери виконання. Саме ця еротичність викликала хвилю осуду старшого покоління і вже під час третьої появи в "Шоу Еда Саллівана" Преслі показували по телебаченню лише вище пояса.

З 1956 по 1958 рік Елвіс Преслі був незаперчним лідером всіх музичних чартів і хітпарадів, ставши практично першим білим виконавцем, котрий добився такого успіху в традиційно "чорному" рок-н-роллі. В цей же час Преслі знявся в чотирьох вдалих художніх фільмах, котрі тільки зміцнили його популярність.

В 1958 році Преслі пішов на службу в армію і прослужив 18 місяців у Західній Німеччині водієм джипу. Записані заздалегідь п'ять синглів дали змогу не тільки підтримати популярність Преслі, але й стали "золотимии". Після демобілізації в 1960 році в чині сержанта, Преслі дещо змінив свій сценічний імідж, записав кілька романтичних балад ("Are You Lonesome Tonight?"), відмовився від гастролів і зосередився на зйомках музичних фільмів, котрих у 60-і роки було знято 27. В 1967 році він одружився з Присциллою Бюло і в 1968 році у них народилась дочка Лайза Марі.

В кінці 1960-х рок-н-ролл став сильно змінюватись і молодь більше не вважала Елвіса Преслі лідером цього музичного стилю. Він ще записав кілька вдалих пісень, котрі піднімаись на вершини хітпарадів, але після "Burning Love" в 1972-у успіх відвернувся від Преслі. В 1973 році він розлучився і згодом, перебуваючи в тяжкому моральному стані, пристрастився до наркотиків. Іншим його "захопленям" стала їжа. Набравши надто багато зайвої ваги, втративши зовнішню привабливість і динамічність, Преслі дав декілька концертів, котрі закінчилися повним провалом.

16 серпня 1977 року Елвіса Преслі з його маєтку в Грейсленді, в тяжкому стані доставили в госпіталь Мемфіса, де він невдовзі помер. Його було поховано в Грейсленді, в передмісті Мемфіса, і це місце згодом стало меккою фанів рок-н-роллу і прибутковим туристичним атракціоном.

Український Дощ дякую історичному порталу jnsm.com.ua за допомогу у створенні матеріалу.

 

 

 

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Український фільм «Мої думки тихі» отримав нагороду на фестивалі у США
Культура
Український фільм «Мої думки тихі» отримав нагороду на фестивалі у США
Фільм Антоніо Лукіча отримав нагороду на фестивалі у Санта-Моніці. Його було названо найкращим міжнародним ігровим фільмом...
Фільм «Міф» про життя Василя Сліпака виклали у відкритий доступ
Культура
Фільм «Міф» про життя Василя Сліпака виклали у відкритий доступ
Відтепер документальний фільм “Міф”, який розповідає про оперного співака та Героя України Василя Сліпака, можна переглянути безкоштовно онлайн...
Поет Юрій Рибчинський увійшов до наглядової ради Українського культурного фонду
Культура
Поет Юрій Рибчинський увійшов до наглядової ради Українського культурного фонду
Колишній склад Ради оновлено: Роговцеву та Богуцького виключено зі складу наглядової ради: термін повноважень члена Наглядової ради становить три роки...
У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку
Культура
У Флоренції готуються до встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку
У Флоренції вже розпочався демонтаж старого фонтану, на місці якого буде встановлено пам’ятник Шевченку...
Netflix показав перший фільм з повноцінною українською озвучкою
Культура
Netflix показав перший фільм з повноцінною українською озвучкою
До фільму доступні як субтитри, так і професійна озвучка...