Легендарній пісні сьогодні - 50 років. Історія її створення
Пісня «Ой летіли дикі гуси», яку вважають народною, народилася у творчому тандемі композитора Ігоря Поклада і поета Юрія Рибчинського в останні дні квітня 1970 року. Її співали багато виконавців, але всенародно визнаною пісня стала завдяки незабутньому тембру Ніни Матвієнко.
Складність твору полягала в тому, що пісню було створено як естрадну композицію, а за стилістикою її було написано як народну баладу - плач.
Пісня мала шалений успіх і справжній зірковий шлях. У 1974 році на V Всесоюзному конкурсі артистів естради Лідія Відаш, виконавши пісню «Ой летіли дикі гуси…», посіла друге місце. Причому третє місце тоді посіла Алла Пугачова. Конкурс проходив у три тури. В кожному з турів Лідія виконувала саме «Ой летіли дикі гуси…».
Одним з перших виконавців пісні Поклада і Рибчинського була Заслужена артистка УРСР, солістка Донецької філармонії Тамара Міансарова.
Проте найбільш гармонійно «Ой летіли дикі гуси…» прозвучала у виконанні Ніни Матвієнко, яка на той час була солісткою вокальної студії при Національному заслуженому академічному народному хорі України імені Григорія Верьовки. Тому можна сказати, що композиція «Ой летіли дикі гуси» зробила Ніну Матвієнко по-справжньому знаменитою, а сама співачка своїм голосом подарувала пісні популярність на довгі роки.
Ось кілька цікавих фактів, пов'язиних з легендарним твором Поклада - Рибчинського:
- З цією композицією у 1979 році Ніна Матвієнко стала фіналісткою телевізійного пісенного фестивалю «Пісня року».
- До перемоги привела ця пісня і Руслану Лижичко, яка на музичному і мистецькому фестивалі «Слов'янський базар» отримала Гран-прі у 1996 році.
- За жанровою направленісттю це так звана пісня-плач.
- Стала переможною ця пісня і для учасниці конкурсу «Голос країни» Христини Соловій на етапі батлів, де вона здобула заслужену перемогу.
- Але найцікавішим фактом є те, що автори легендарної пісні «Ой летіли дикі гуси…» разом служили в армії у військовому ансамблі.