[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Le Figaro: Київ визнає донбаських сепаратистів стороною переговорів

Le Figaro: Київ визнає донбаських сепаратистів стороною переговорів

Президент України під тиском Росії погоджується вести переговори на рівних зі збройними угрупованнями на сході країни.

Про це пише автор французької газети Le Figaro Стефан Сіоан, журналіст, кінодокументаліст і кінопродюсер, який живе і працює в Києві.

11 березня президент України Володимир Зеленський, зазначає автор, повів свою країну до підписання документа, який прямо визнає самопроголошені утворення в Донецьку і Луганську за легітимні політичні сторони переговорів – під політичним і воєнним тиском Росії.

Цей маневр дозволяє Росії відійти з передової в тил, отримавши в «консультативній раді» статус «гаранта-спостерігача», як і Франція, і Німеччина.

«І це велика перемога для росіян, які дуже активно підштовхували Київ до переходу на їхній погляд на мінські домовленості. Київ здався, і в Донецьку тепер святкують. Лідер сепаратистів Денис Пушилін уже заявив, що започаткований «прямий діалог», – ідеться в статті Le Figaro.

Голова президентського офісу Андрій Єрмак стверджує, що «немає ніякого прямого діалогу, ніякого визнання, просто платформа для спілкування». Але після публікації документа почав наростати гнів, активісти говорять про «державну зраду» і «владу колаборантів із Росією».

І навіть поза патріотичними колами виникає тривога, яка охоплює і прихильників Зеленського. Автор нагадує, як 60 депутатів від президентської партії «Слуга народу» підписали різкого листа до Зеленського із засудженням «непрозорих переговорів із Росією», який, за його словами, став першим публічним ляпасом для Зеленського.

Один із тих, хто першим підписав того листа, депутат Єгор Чернов, російськомовний виходець зі сходу України. За його словами, не може бути й мови про те, щоб залагодити конфлікт інакше як із Росією, яка є «державою-агресором».

Зеленський іде по краю ущелини, пише автор, бо навіть близький друг президента Олександр Ткаченко, якого він хотів зробити мером Києва, підписав того листа.

«Ляпас може мати руйнівні наслідки в час, коли партія Зеленського збирається ухвалювати важливі закони за підтримки проросійських сил», – мовиться в статті Le Figaro.

Автор нагадує, що після того, як 13 березня Зеленський закликав співгромадян не влаштовувати політичних демонстрацій до часу подолання коронавірусу, вже найближчих вихідних кілька тисяч людей не злякалися вірусу і зібралися перед президентським офісом, щоб засудити «зраду президента».

Тема нових мінських домовленостей привертає увагу й інших засобів інформації у світі. Зокрема, сайт американського аналітичного центру Atlantic Council друкує статтю народної депутатки від партії «Слуга народу», голови делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавети Ясько, яка була серед ініціаторів листа із застереженнями до Володимира Зеленського.

Як повідомляв «Український дощ», низка громадських організацій та діячів виступили з відкритим закликом до влади не допустити створення «консультативної ради» з представниками ОРДЛО.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Україна вважає призов кримчан в російську армію військовим злочином
Політика
Україна вважає призов кримчан в російську армію військовим злочином
Представництво президента України в Автономній Республіці Крим назвало системним військовим злочином призов жителів півострова на службу в російську армію. Про це повідомляє УНІАН....
Венедіктова потролила попередників: «Чоловічі істерики»
Політика
Венедіктова потролила попередників: «Чоловічі істерики»
Генеральна прокурорка України опублікувала в мережі у Facebook пост, після якого її звинуватили у сексизмі...
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Політика
Лерос не прийшов на допит, а Єрмака захищає адвокат Портнова
Відразу дві слідчі установи викликали 3 квітня народного депутата Гео Лероса на допит, СБУ та ДБР.  Лерос, який оприлюднив компроментуючі відеозаписи з братом голови ОПУ Денисом Єрмаком, не прийшов на допит в СБУ, а Єрмак побував у НАБУ....
Україна допоможе багатостраждальній Італії
Політика
Україна допоможе багатостраждальній Італії
«Українські фахівці отримають неоціненний досвід, допоки в нас немає піку хвороби. І повернуться, коли будуть найбільш потрібні вдома. Цей досвід не можна нічим замінити», – наголосив президент України....
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
Політика
Українці звинуватили Єрмака у державній зраді і корупції
На офіційному інтернет-представництві Президента з’явилася петиція про звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності голови ОПУ...