Лавров угледів слід «Правого сектора» в білоруських протестах

Лавров угледів слід «Правого сектора» в білоруських протестах

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що з території України ведеться діяльність, яка провокує радикальні виступи в Білорусі.

Мовляв, в Україні є "табори підготовки екстремістів" у Волинській та Дніпропетровській областях:

"Там є і "Тризуб" Степана Бандери, і С14, є "Національний корпус", є "Правий сектор". Всі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій в Мінську та інших містах Білорусі, фінансуючи відповідні заходи, "науськівая" тих, кого вони вважають перспективними екстремістськими лідерами до того, щоб вони вносили силові елементи в те, що відбувається в ході демонстрації в білоруській столиці ", - сказав Лавров на пресконференції в Москві за підсумками переговорів зі прихильником Лукашенка, дипломатом Владіміром Макєєм.

Лавров традиційно для представників російської влади назвав українські організації "екстремістами".

"Ми сьогодні це обговорювали, я впевнений, що наші спецслужби повинні цим займатися більш предметно, вони в контакті один з одним перебувають, - за нашими оцінками, близько 200 екстремістів, натренованих на українській території, зараз знаходяться в Республіці Білорусь", - сказав Лавров.

Відомо що Росія на прохання Алєксандра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Владимир Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки "ситуація не вийде з-під контролю".

Масові протести в Білорусі тривають з моменту проведення президентських виборів - 9 серпня цього року. На них, згідно з даними ЦВК республіки, Олександр Лукашенко отримав понад 80% голосів виборців. Опозиція відмовляється визнавати оголошені результати голосування і вимагає скасування їх результатів.

Як писав Український Дощ, Лукашенко звинуватив білоруські костели в антидержавній пропаганді.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у  $421 млн перед невідомими кредиторами
Світ
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у $421 млн перед невідомими кредиторами
Кандидатка у віцепрезиденти США Камала Гарріс у телешоу «Останнє слово з Лоуренсом О'Доннелом» прокоментувала історію, викладену New York Times , в якій йдеться про те, що президент Трамп має величезний борг...
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Світ
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Афганістан підтримав Азербайджан у карабаському конфлікті. Заява з підтримкою опублікувало МЗС країни...
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
Світ
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
На дебати кандидатам відведено півтори години, за які претенденти мають обговорити 6 основних тем, серед яких ситуація з коронавірусом, економіка, безпека голосування і масові протести в американських містах...
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
Світ
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіці ввели військовий стан і оголосили мобілізацію. Трохи пізніше про загальну мобілізацію оголосив і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Влада Азербайджану оголосила про часткову мобілізацію у понеділок ...
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Світ
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Лауреатка Нобелівської премії і член президії координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич поїхала з Білорусі...