Лавров і Маас обговорили санкції США проти ПП-2

У Москві проходять перші з початку пандемії особисті переговори глав МЗС Росії і Німеччини. Глави МЗС Росії і Німеччини Сергій Лавров і Хайко Маас мають намір разом протистояти Вашингтону і завершити будівництво газопроводу, тому у вівторок, 11 серпня, обговорили реалізацію проекту Північний потік-2 в умовах американських санкцій.
Про це повідомляє ТАСС.
"Учасники компанії Північний потік-2, включаючи російських, німецьких та інших учасників, налаштовані на те, що цей проект буде завершений. Як я розумію, є підстави вважати, що це буде зроблено найближчим часом", - сказав Лавров.

Він вкотре заявив про неприйнятність американських санкцій.
"Відкритий діалог, найактуальніші, гострі питання, широка двостороння і міжнародна повістка. Сергій Лавров і Хайко Маас зокрема обговорили стан справ в Сирії, врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту, лівійську кризу. Одна з центральних тем - будівництво газопроводу «Північний потік - 2». - коментує ТАСС.
Лавров вказав на те, що Вашингтон послідовно виходить з більшості багатосторонніх договорів, організацій і структур, які так чи інакше можуть розглядатися як дії США, що стримують свободу.
"З економічного блоку ми зробили акцент на завершення будівництва газопроводу Північний потік-2. Зрозуміло, враховували безпрецедентний санкційний тиск з боку США. Ми цінуємо принципову позицію Берліна на підтримку цієї виключно комерційної ініціативи, яка допоможе диверсифікувати маршрути поставок природного газу і зміцнити енергетичну безпеку Європи на основі тих оцінок, які самі європейські країни виносять, а не на основі оцінок, які робляться через океан", - сказав Лавров.

Як відомо, влада США посилює тиск на німецькі та інші європейські компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу Північний потік-2.
Але в ЄС, за даними ЗМІ, працюють над створенням механізму, який зробить його більш стійким до можливих санкцій інших країн, зокрема щодо СП-2.