Купити чи орендувати: скільки коштуватимуть новорічні ялинки цьогоріч?

У деяких містах України вже відкрито ялинкові базари, а масово вони почнуть працювати вже ближче до свята Миколая - офіційного старту різдвяно-новорічних свят.
За який кошт хвойні дерева цьогоріч відпускають лісгоспи і скільки вони коштуватимуть на базарах повідомив сайт ТСН. Також сайт розповів про новий тренд - оренду ялинки.
Ціни на ялинковому базарі
Запоріжжя – перше місто в Україні, де запрацювали ялинкові базари. Щоправда, поки покупців там небагато. Усі дерева – із Запорізького лісгоспу. Ціни на будь-який гаманець. Невеличкі метрові коштують від 150 гривень, двометрові пухнасті – до 800 грн.
Ялинки продають на підставках. Цей сервіс безкоштовний: якщо купуєте сосну, підставку зроблять задарма. До верхівки прикріплять спеціальний чіп – підтвердження того, що деревце зрубане законно. Чорних лісорубів тут немає.
Поки за два дні тут продали лише декілька ялинок. Проте, кажуть, перевірено – вже до Миколая розметуть усі.
Після 10 грудня в Україні відкриються ялинкові базари при державних лісогосподарських підприємствах.
Про те, скільки коштуватиме лісова красуня цього року, повідомили у Державному агенстві лісових ресурсів.
Лісівники планують в 2020 році понад 500 тис ялинок в асортименті. Популярністю серед українців користуються:
- сосна звичайна,
- сосна палласа (кримська),
- ялина європейська (смерека),
- ялина біла (ялиця).
- Середня ціна на ялинки в цьому році — 75 грн.
Ціни у лісгоспах
У прикарпатських лісах до цих новорічно-різдвяних свят законно можна буде зрубати 32 тисячі ялинок. Але, за словами лісників, насправді люди рубають у рази менше новорічних красунь.
Саме з Прикарпаття розвезуть по країні ялицю білу та смереку - гордість тутешніх лісів. Хвойні, на перший погляд, однаковісінькі. Насправді - різниця разюча.
"У ялиці хвоїнки більші, білі прожилки. А в смереки більш колюча хвоя і менша. Менше пахне. Швидше осипається. Запах інтенсивніший у ялиці. Вона більш пахне. Більше дає запах лісу в кімнаті, ніж смерека", - пояснює т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів.
Нині попит на високі дерева, зазначають лісівники. Відпускні ціни, як і торік. Ціна залежить від висоти. Метрові ялинки коштують 75 грн, 2-3-метрові - 250-300 грн.
Там, де росли новорічні ялинки, але їх продали, посадять нові.
Тож, якщо на базарі продавець вам божитиметься, що в нього ялинка із самісінького карпатського лісу, знайте - це маркетинговий хід. Або перед вами браконьєр.
"Вона ж у лісі росте однобоко, несиметрично. Сама краща частина - це верхівка. І бракон'єри просто зрізають цю верхівку", - пояснює т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів.
Міністерство довкілля досі не узгодило Прикарпаттю так званих лімітів на вирубування. А гуртовики з цілої України вже з'їжджаються за цими святковими атрибутами.
У Києві ялинкові базари запрацюють від наступного тижня.. Зрубана ялинка звичайна стоятиме максимум два тижні. Ціни на ялинки тут такі: до одного метра - 90 грн, 1,5 м - 120 грн, двометрова - 150 грн.
Що стосується цін, то Держлісагенство встановило таку вартість ялинок у різних містах України.
У Харкові ціна ялинки становитиме 48 гривень — це найдешевше в Україні, у Шацьку — 50 гривень, у Полтаві — 55. У Сумах жителям доведеться сплатити за дерево 59 гривень, а в Луцьку — 65.
У Рівному зелена красуня коштуватиме 67 гривень, у Тернополі на гривню дорожче, у Миколаєві — 69, та 72 і 73 гривні у Херсоні та Хмельницькому відповідно.
У Житомирі та Чернігові ціна на ялинки становитиме 74 гривні, у Черкасах — 76, в Ужгороді — 78, у Дніпрі за дерево віддадуть 86 гривень.
Мешканцям Вінниці новорічне дерево обійдеться у 89 гривень, по 90 гривень доведеться сплачувати за ялину жителям Кропивницького та Одеси й 93 гривні — жителям Донецька.
Дещо дорожчими ялинки будуть у Львові — 94 гривні та у Запоріжжі — 95 гривень. 106 гривень коштуватиме зелена красуня у столиці України Києві та у Луганську, 109 гривень у Чернівцях та найдорожче — 120 гривень — у Івано-Франківську.1
Лісівники кажуть, іще років із десять тому вони продавали хвойних утричі більше, ніж зараз. Тренди змінилися. Наголошують, що різдвяні дерева варто купувати лише з чіпами, на них уся інформація про походження. Дерева без бирок – бракон'єрські.