Кулеба: про різницю між українським Майданом і білоруським протестом

Кулеба: про різницю між українським Майданом і білоруським протестом

Між протестами проти режиму президента Білорусі Олександра Лукашенка і Майданом в Україні в 2014-му є фундаментальна відмінність. Про це заявив на брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Українці протестували в 2013-2014 роках за зміну курсу на ЄС замість Росії, а білоруси зараз - проти правлячої еліти, вважає міністр.

Євромайдан починався як протест проти відмови уряду від угоди про асоціацію з Євросоюзом. Противники президента Віктора Януковича звинувачували його в тому числі і в намірі побудувати авторитарну систему, схожу на російську, але в 2013 році, до початку євромайдан, і тим більше в 2004 році, під час першого, мирного "помаранчевого Майдану", Україна була якщо і не повноцінною демократією, то у всякому разі країною з дуже плюралістичною політикою.

Як відзначають українські політологи, у Майдану були і політичні лідери, представництво в парламенті, контакти з владою і силове крило на чолі зі своїми лідерами типу Дмитра Яроша - у білоруського же протесту нічого цього немає.

Революція Гідності в Україні та події в Білорусі можуть здаватися подібними, але між ними є фундаментальна відмінність. У чому саме відміна на прес-конференції в понеділок, 24 серпня, розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба.

"Я б не порівнював ситуацію 2014-го року в Україні, Майдан, Революцію Гідності і нинішні події в Білорусі. Зовні вони можуть здаватися подібними, але між ними є одна фундаментальна відмінність: у 2014 році українці повстали за розвиток своєї держави як європейської. Це було питання вибору: повернення в простір, контрольований Росією, або продовження руху у велику європейську сім'ю. Ми не бачимо цього вибору зараз в Білорусі. Ми вважаємо, що білоруси насамперед виражають своє невдоволення правлячою елітою, яка десятиліттями утримує владу в країні. Але не йдеться зараз в Білорусі про вибір руху країни. І це фундаментальна відмінність, її потрібно враховувати", - говорить міністр.

Він додав, що справжню, дієву підтримку Заходу Україна почала відчувати вже після Майдану.

"Я вважаю, перш за все вибір повинен зробити білоруський народ. І вже на основі того вибору, який буде ними зроблений, Європейський Союз буде приймати рішення про те, як надалі підтримувати Білорусь", - додав він.

Разом з тим він зазначив, що будь-яке подальше зміцнення позицій Росії в Білорусі не відповідає національним інтересам України.

"Україна зацікавлена ​​в незалежній, демократичній Білорусі. Тому будь-яке подальше зміцнення позицій Росії в Білорусі не відповідає національним інтересам України. У нас дуже довгий кордон з Білоруссю, і ми повинні розуміти, що ця частина кордону повинна залишатися для нашої країни безпечним і дружнім кордоном" , - сказав Кулеба.

Зазначимо, події в Білорусі Кулеба обговорив з главою МЗС Німеччини Хайко Маасом, які перебувають з візитом в Києві. Також вони обговорили роботу нормандського формату на різних рівнях.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Заступник глави Офісу президента одружився. Вінчання проводив глава УПЦ МП Онуфрій
Україна
Заступник глави Офісу президента одружився. Вінчання проводив глава УПЦ МП Онуфрій
Перший заступник глави Офісу президента Сергій Трофімов обвінчався зі своєю обраницею Анастасією у монастирі ...
Населення України скоротилося до 41,7 млн
Україна
Населення України скоротилося до 41,7 млн
За даними Держстатистики, за січень-серпень чисельність населення зменшилася на 178,4 тис. громадян...
Реінтеграція Донбасу забере мінімум 25 років – Резніков
Україна
Реінтеграція Донбасу забере мінімум 25 років – Резніков
Повноцінна реінтеграція Донбасу займе щонайменше 25 років, заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій ...
У ніч на 25 жовтня Україна переходить на «зимовий час»
Україна
У ніч на 25 жовтня Україна переходить на «зимовий час»
Основна мета переведення годинника - економія електроенергії...
В ЗСУ розповіли, коли скасують обов'язковий призов в армію
Україна
В ЗСУ розповіли, коли скасують обов'язковий призов в армію
Хомчак заявив, що скасувати призов на військову службу можна буде після того, як налагодять повноцінну систему підготовки резерву...