[]

Чи є шанс врятувати Нотр-Дам?

Чи є шанс врятувати Нотр-Дам?

Собор Паризької Богоматері з великою ймовірністю може зруйнуватися остаточно. Його настоятель попередив, що до цього може призвести обвалення будівельніх лісів, споруджених ще до пожежі. Самі реставраційні роботи розпочнуться не раніше 2021 року.

Настоятель собору Паризької Богоматері Монсеньйор Патрік Шові розповів про сумні перспективи пам'ятники архітектури. За його словами, собор все ще настільки крихкий, що з великою ймовірністю його зберегти не вдасться. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Шові передбачає, що реставраційні роботи не почнуться раніше 2021 року. А будівельні ліси, в яких зараз стоїть собор, несуть серйозну загрозу склепінню готичній пам'ятці.

«Сьогодні ми можемо сказати, що є 50-відсоткова ймовірність того, що собор збережеться. Також існує 50-відсоткова ймовірність того, що будівельні ліси впадуть на три його склепіння, так що, як ви розумієте, будівля все ще дуже крихка», - пояснив настоятель.

«Собор буде поза небезпекою, коли ми знімемо ліси», - додав Шові.

Собор XII століття потребує реконструкції через квітневу пожежу, в результаті якого згорів його дах і обрушився шпиль. За відсутністі даху, який підтримував масивну кам'яну споруду, його стійкість забезпечують лише вцілілі склепіння, проте і вони дуже вразливі.

Справа в тому, що ще до пожежі навколо будівлі встановили будівельні ліси - 50 тисяч трубок обплели задні стіни собору - багато з них були пошкоджені вогнем.

Однією з найскладніших стадій процесу розчищення собору буде видалення цих трубок без наслідків. Тільки після зняття цих лісів буде можливо розпочати реставрацію, тому передбачається, що цей процес почнеться не раніше 2021 року.

«Після того, як будівельні ліси знімуть, буде необхідно оцінити стан собору і кількість каменів, які необхідно видалити і замінити», - розповів настоятель.

Патрік Шові також описав свій «душевний біль» з приводу того, що Нотр-Дам не зміг в цьому році провести різдвяні служби, вперше з моменту Французької революції кінця XVIII століття.

За оцінками настоятеля, буде потрібно ще близко трьох років для того, щоб люди могли знову приходити в собор і відчувати себе в безпеці, проте повне відновлення займе ще більше часу.

Президент Франції Еммануель Макрон поставив мету реконструювати Нотр-Дам до 2024 року, коли в Парижі пройде Олімпіада, проте експерти дуже сумніваються щодо реалістичності цих термінів. Ще одна причина, по якій проводити релігійні служби в соборі Паризької богоматері найближчим часом буде дуже небезпечно, - це тонни токсичного свинцевого пилу, що залишився після пожежі.

Влада все ще працює над очищенням історичної пам'ятки. Зараз туристи ще можуть сфотографувати собор з віддалених набережних, однак зблизька побачити його кам'яні різблені фігури, знамениті вікна-троянди і почути орган вийде нескоро. І невідомо, чи вийде взагалі.

 

[]
Теги
Схожi
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
Цікаве
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
У Нью-Йорку, США, дівчина скористалася тим, що вулиці міста спорожніли через карантин, і сфотографувалася оголеною верхи на статуї Атакуючого бика на Уолл-Стріт....
Топ-10: Найдивніші люди світу
Цікаве
Топ-10: Найдивніші люди світу
Український Дощ зробив для вас топ-10 дивних і неординарних людей з усього світу....
Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?
Цікаве
Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?
Старіння спеціальностей і поява нових відбувається постійно: так колись пішли в минуле професії телефоністів, машиністів і ліфтерів....
Панікери налітайте! Коронавірус довів Британію до ігрових автоматів з туалетним папером
Цікаве
Панікери налітайте! Коронавірус довів Британію до ігрових автоматів з туалетним папером
Власники галереї розваг Chapmans Funland в британському місті Брідлінгтон пропонують гостям спробувати удачу і виграти рулон туалетного паперу...
7 ознак того, що ви проживете довше 90 років
Цікаве
7 ознак того, що ви проживете довше 90 років
Український Дощ вирішив розповісти Вам, що впливає на тривалість людського життя і як прожити довше....