Кравчук закликав до компромісу у питанні Криму

Кравчук закликав до компромісу у питанні Криму

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) заявив про готовність частково розглянути міждержавну скаргу «Україна проти Росії» в зв'язку численними порушеннями прав людини в Криму. Колишній президент України, а нині глава делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі в етері каналу НСН розповів про те, що Україна готова домовлятися з Москвою з кримського питання.

«Кримські татари привели документальні докази, що на півострові порушуються основоположні принципи прав людини. Такі питання має розглядати міжнародний суд. Крім того, ні Україна, ні міжнародна спільнота не може погодитися з тим, що Крим добровільно перейшов до складу Росії. Держава, яка вдалася до анексії, має за це відповідати », - зазначив перший президент.

За його словами, однією з найважливіших тем у переговорах є перекриття Північно-Кримського каналу. Кравчук сказав, що Україна не хоче штучно створювати складнощі для кримчан. Кравчук заявив про необхідність пошуку Києвом і Москвою нових підходів до вирішення кримського питання, передає НСН.

«Треба домовитися, як вирішувати проблеми. Наприклад, питання з постачанням води. Упевнений, що Україна не хотіла б штучно створювати якісь складнощі», - сказав політик.

Нагадаємо, Україна забезпечувала 85% потреб Криму щодо прісної води через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму Росією Україна перекрила постачання води на півострів.

У рішенні ЄСПЛ від 14 січня численні звинувачення України на адресу країни-агресора були визнані обгрунтованими: «незаконне нав'язування російського громадянства жителям Криму, довільні рейди в приватні будинки, експропріація майна без компенсації, а також придушення неросійських ЗМІ і української мови в школах».

Всього Україна звинувачує Росію в порушенні 12 статей Конвенції про захист прав людини.

Разом з тим, деякі звинувачення, висунуті Україною були визнані недостатніми для розгляду. Йдеться про звинувачення у вбивствах громадян, погрозах журналістам, незаконному вилученні майна українських військовослужбовців, дискримінації українців на національному грунті, політично мотивованій кримінальному переслідуванні проукраїнськи налаштованих осіб.

За два дні до цього в британському посольстві у Києві заявили, що Великобританія має намір надати матеріальну допомогу Києву при реалізації проектів з повернення Криму до складу України. Великобританія профінансує реінтеграцію Криму до складу України. Навіть назвало точну суму міждержавної допомоги: фінансування складе 10 тис фунтів стерлінгів.

В свою чергу президент Росії Володимир Путін ні про які перемовини щодо реінтеграції Криму чути не хоче.

«Що стосується Криму, то питання, ми вважаємо, закрите остаточно. Це історичне рішення людей, що проживають в Криму, і ніяких обговорень з цього приводу ні з ким Росія вести не буде», - вказував Путін ще у 2016 році.

 

Теги
Схожi
«Не отримуєш паспорт — не працюєш»: Росія прискорила видачу своїх документів на Донбасі
Політика
«Не отримуєш паспорт — не працюєш»: Росія прискорила видачу своїх документів на Донбасі
Останнім часом Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу — їх там вже отримали майже 600 тисяч людей...
Президентка Словаччини приїде на перший саміт «Кримської платформи»
Політика
Президентка Словаччини приїде на перший саміт «Кримської платформи»
Президент Словаччини Зузана Чапутова візьме участь у саміті «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня у Києві...
Уряд анонсував встановлення «справедливого прожиткового мінімуму»
Політика
Уряд анонсував встановлення «справедливого прожиткового мінімуму»
Кабмін за доручення президента переглядає прожитковий мінімум, щоб збільшити його до справедливого рівня....
Україна і Франція підпишуть чотири стратегічні угоди
Політика
Україна і Франція підпишуть чотири стратегічні угоди
Міністр економіки, фінансів та відновлення Франції заявив, що буде укладено чотири стратегічні міжурядові угоди на загальну суму €1,3 млрд між Україною і Францією...
Європа діє, як перед Другою світовою: думка експерта з міжнародних відносин
Політика
Європа діє, як перед Другою світовою: думка експерта з міжнародних відносин
Заява міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, про те, що у червні швидше за все не отримаємо Плану дій до членства України в Альянсі...