[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Країну згубить нескінченна боротьба колишніх з чинними, або навіщо державі годувати Фірташа

Країну згубить нескінченна боротьба колишніх з чинними, або навіщо державі годувати Фірташа
Колись я сказав, що Україну згубить коротка пам’ять. Зараз я сказав би "коротка пам’ять і нескінченна боротьба колишніх проти чинних". Поки що особисті образи та хворобливі амбіції залишаються найголовнішим внутрішнім ворогом українського суспільства - звісно, після "п’ятої колони".
 
І це відбувається на всіх рівнях, а не лише на міжпрезидентському.
 
Ексглава "Нафтогазу" Андрій Коболєв ніяк не припинить свій крусейд проти свого колишнього колеги та наступника Юрія Вітренка. Мовляв, у горезвісних контрактах про продаж газу газзбутам Фірташа, укладених за Коболєва, передбачили банківську гарантію з жовтня 2021-го року. А в нових угодах, укладених з використанням механізму балансуючої групи, надання банківських гарантій вже немає.
"Ширяться чутки про рівень розрахунків близький до 0%", - пише Коболєв і ці чутки моментально набувають статусу fait accompli у сприйнятті його прихильників.
І все б добре, якби контракти з Фірташем, укладені за часів Коболєва, не були тими самими угодами, згідно з якими збутий олігархом газ, куплений по 7,42 грн за куб для потреб населення, могли вільно й законно перепродавати промисловості, але за в рази вищою ціною.
 
У листопаді "Нафтогаз підрахував": внаслідок виконання договору з компанією ТОВ "ЙЕ Енергія" Дмитра Фірташа "Нафтогаз" міг втратити 110 млрд грн.
 
Цитую заяву компанії: "За таких умов "ЙЕ Енергія” або інша газопостачальна компанія могла взагалі не постачати газ населенню і просто перепродувати законтрактовані обсяги на ринку. Зі свого боку це могло призвести до того, що “Нафтогаз” через механізм постачальника “останньої надії” був би змушений забезпечувати газом побутових споживачів, від яких відмовився постачальник, що в результаті могло вилитися в колосальні втрати для національної компанії та держави відповідно".
 
І ось тепер навіть не знаю, чи правильно я розумію натяк Андрія Коболєва, що такий сценарій розвитку подій (тобто збитки в 110 млрд грн для держави плюс космічні прибутки для Фірташа) був би кращим, ніж створення балансуючої групи, де умови постачання газу для потреб населення рівні і без можливості перепродажу?
 
Якщо правильно, то поясніть мені, будь ласка, навіщо державі годувати Фірташа? Нехай його годують там, де мають годувати - в американській тюрмі.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Ситуація з хейтом Пташки: не слід протиставляти цьому хейту симетричний хейт
Закарпатська митниця, користуючись віддаленістю від війни, забезпечила вивезення за кордон мільйонів
Виступ Зеленської в Конгресі США - це перший виступ першої леді в історії Конгресу
Головне завдання держави - зберегти армію, яка поверне усі окуповані території