Країни Балтії одностайно виступають проти «Північного потоку – 2»

Країни Балтії одностайно виступають проти «Північного потоку – 2»

У Євросоюзі назріли серйозні розбіжності з приводу "Північного потоку - 2". Політики Естонії і Литви зробили різкі заяви на адресу США і ФРН. Вони пропонують дати Києву План вступу до НАТО.

Поступово Україна набуває все більше союзників в питанні блокування роботи російського газопроводу "Північний потік – 2". Сьогодні політики двох країн Балтії різко висловилися стосовно запуску трубопроводу.

За словами депутата парламенту Естонії, домовленість між Байденом і Меркель не їхня особиста справа, оскільки зачіпає інтереси безпеки і інших країн Європи. А голова МЗС Литви сподівається, що у Заходу ще залишилися важелі, щоб домогтися для України вигоди від проєкту.

Марко Михкельсон: у Эстонии мог бы быть свой план в отношениях с Россией |  Мнение | ERR

В Естонії вважають угоду критичною помилкою Заходу

Голова комісії у закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон в декількох твітах розкритикував угоду між США та Німеччиною по газопроводу "Північний потік 2".

"Запуск не тільки #NordStream2, але і #NordStream1 було, є і буде критичною помилкою Заходу. Це призведе до подальшої мілітаризації (з боку Росії) Балтійського моря, зростання геополітичних апетитів Кремля і подекуди допоможе корумпованим західним лідерам", – написав Міхкельсон на своїй сторінці в Twitter.

 

 

 

У наступному своєму твіті естонський політик зазначив, що "загроза пальчиком в бік Росії через Україну слабкіше, ніж гарантії безпеки, передбачені Будапештським меморандумом 1994 року".

За словами Міхкельсона, він обговорював зі своїми литовськими і латвійськими колегами можливу спільну відповідь на меморандум президента США Джо Байдена і канцлерки ФРН Ангели Меркель.

"Найголовніше, чого не вистачає в меморандумі – це розширення і зміцнення демократичного простору цінностей і союзників. США і Німеччина домовилися між собою про щось, що зачіпає інтереси безпеки союзників", – вважає Міхкельсон.

Литва готова допомогти Україні в підготовці доказів для санкцій ЄС - Главком

У Литві пропонують добитися для України максимальної вигоди

Голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс назвав помилкою угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку – 2". Він сподівається, що у Заходу ще залишилися важелі, щоб домогтися для України вигоди від проєкту. А як компенсація було б непогано, на його думку, дати Україні План дій щодо членства в НАТО, який їй був обіцяний 13 років тому на саміті НАТО в Бухаресті.

Про це повідомляє агентство Delfi.

"Я вважаю, що це помилка, і ця помилка дорого коштуватиме... Бачу можливості виправити цю помилку, якби Україні був запропонований План дій щодо членства в НАТО або відкриття газопроводу було б використано як важіль, щоб вимагати виведення російських військ з території Україна. Замість Плану щодо членства вони отримують Nord Stream 2. Я б сказав, так собі обмін", – заявив Ландсбергіс журналістам у Вільнюсі.

Украина готова говорить о компенсации из-за ''Северного потока-2'' - Кулеба  | Украинская правда

Литовський міністр упевнений, що російський президент Володимир Путін здобув "величезну перемогу", а "за цю перемогу він повинен платити дійсно високу ціну". При цьому саме Берлін бере на себе відповідальність за те, як Москва виконуватиме нову домовленість.

"Ми знаємо, скільки договорів Росія не виконує вже зараз. Той же нафтопровід "Дружба" до Литви "зіпсувався" і все. Так само "зіпсується" який-небудь газопровід в Україні", – сказав Ландсбергіс.

Нагадаємо, що Європейська комісія готова підтримати переговори про продовження транзиту газу через Україну після 2024 року. Про це заявила на брифінгу офіційний представник Єврокомісії Дана Спінант.

Польща зі свого боку продовжує висловлювати невдоволення угодою США і Німеччинищодо "Північного потоку – 2", яка відбулася за спиною всіх інших європейських партнерів.

Теги
Схожi
Проросійська «Опозиційна платформа - За життя» поскаржилася на «диктатуру» Зеленського
Політика
Проросійська «Опозиційна платформа - За життя» поскаржилася на «диктатуру» Зеленського
У партії Медведчука висловили думку, що політика Зеленського спрямована на «узурпацію влади і вибудовування диктатури»...
Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії
Політика
Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії
Між співрозмовниками відбувся конструктивний обмін думками щодо законопроєктів, що перебувають на розгляді Верховної Ради України...
«Україна не чекала допомоги від інших. І допомагала іншим, не чекаючи подяки» - Зеленський в ООН
Політика
«Україна не чекала допомоги від інших. І допомагала іншим, не чекаючи подяки» - Зеленський в ООН
Повний виступ президента України на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН...
Рада ухвалила закон про запобігання і протидію антисемітизму в Україні
Політика
Рада ухвалила закон про запобігання і протидію антисемітизму в Україні
Законопроєкт дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію та її прояви й передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм...
Зеленський пообіцяв українській діаспорі у США ввести подвійне громадянство
Політика
Зеленський пообіцяв українській діаспорі у США ввести подвійне громадянство
Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з американцями українського походження пообіцяв запровадити подвійне громадянство...